Na koń!

Nasze zwierzaki
Nauka konnej jazdy jest to trudne, ale niezwykle ekscytujące doświadczenie. Zastosowanie się do poniższych porad pomoże ci sprawnie i bezpiecznie przejść kilka pierwszych lekcji jazdy konnej.
Konna jazda jest to jedna z najbardziej absorbujących dyscyplin.

Jest doskonała dla każdego, kto kocha towarzystwo zwierzaków, a ponadto oddziałuje zyskownie na naszą postawę, wzmocni mięśnie nóg oraz kręgosłupa a także poprawia pracę serca. Powinieneś jednak pamiętać, że koń to nie samochód. Jest to żywe stworzenie, jakie ma swój rozum oraz sam zdecyduje czy cię posłuchać, czy też nie. Niemałe znaczenie ma zatem twa postawa. W jaki sposób ubrać się do jazdy konnej? Nadzwyczaj istotną rzeczą będzie rzecz jasna toczek. Prawidłowo zapięty toczek powinien przylegać do brody, jednakże nie powinien być zapięty zanadto mocno, żeby nie uciskał. Buciki do jazdy konnej muszą posiadać 1 centymetrowy obcas.

Nie czekaj – naciśnij ten link stadnina koni i raduj się zawartymi tam nowymi artykułami. Zapewne pogłębią one Twą wiedzę na powyższy temat.

Nieduży obcas zapobiegnie ześlizgiwaniu się buta ze strzemion. Idealne będą buty do kolan, gdyż zapobiegają ocieraniu łydek dżokeja o pasek, na którym zawieszone jest strzemię.

Klatka
Autor: WIDTTF
Źródło: http://www.flickr.com

ane zaufanie sprawi, że wierzchowiec ci zaufa. Nie od razu konik pozwoli ci wkroczyć w swoją przestrzeń. Połóż dłonie na jego pysku i głaskaj go delikatnie. Nawet jeżeli się lękasz, nie okazuj lęku, bądź przyjacielski jak też pewny siebie. Debiutant nigdy nie powinien chodzić blisko konia, żeby zwierze nie miało okazji go kopnąć.

Zapisz się do szkółki jeździeckiej. W klubie nauczysz się jak obchodzić się z konikiem, w jaki sposób go pielęgnować, w jaki sposób karmić jak też które suplementy dla koni sprawdź co proponuje konie skokowe aplikować.