Jesteś zdania, że własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, gdyż oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Hobby ogrodnicze, Ogród
Sporo osób decyduje się na dom z ogródkiem. I dobrze, to wspaniale być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się użerać z sąsiadami jak na osiedlu. Wiele osób marzy w sumie o tym, żeby zbudować dom i mieć święty spokój. Kłopot w tym, że świętego pokoju mieć nie będziesz. Oczywiście, sąsiedzi z bloku to już historia, lecz uaktywnią się inne wątpliwości. Jakiego typu?

Trawnik

Autor: jmenard48
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jmenard48/2399652376/
Sporo ich jest, aż nie da się o każdym z nich wspomnieć, ponieważ własny dom, to tak ściany i dach, to teren wokół domu i podjazd, to różne pomieszczenia i garaż, to oświetlenie oraz ogrzewanie. To wszystko i każde z tych zagadnień jest na Twojej głowie. Być może wynajmiesz do wszystkiego fachowców, ale czy masz na to pieniądze? Korzystnie jednocześnie rozplanować domowe zadania na małe etapy. W tym artykule skupimy się na czymś szczególnie domowym: kolory ścian i czymś bardziej ogrodowym, czyli wertykulacja trawnika.

Wertykulacją określamy proces, jak za pomocą skutecznych narzędzi niszczymy mech oraz zbity filc, a powstaje on podczas intensywnego korzystania z trawnika. To ważny zabieg, bo filcu jest czasem tak wiele, że trawa najzwyczajniej nie chce rosnąć. W czasie wertykulacji mają miejsce także pozostałe korzystne zabiegi, na przykład nacina się powierzchniowo darń, co sprawia, iż do trawnika jest w stanie dostać się więcej wody.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu. Znajdujące się tam materiały też Cię zaintrygują – to bardzo użyteczne informacje (http://www.febestore.pl/280/szklarnie-ogrodowe).

Nie należy chyba podkreślać, jaki ma to wpływ na pełny proces porostu trawy. Trawa się po prostu lepiej korzeni, gdyż ma sporo wolnej przestrzeni.

Salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Proces wertykulacji jest zdecydowanie bardziej intensywny niż przykładowo proces aeracji, to znaczy, napowietrzanie – przeczytaj więcej. Z czego to wynika? Weltykulatory mają koliste ostrza stałe albo sprężynowe, co pozwala ciąć trawę aż do ziemi. To sprawia też, że gleba się napowietrza. Po tych ogrodowych czynnościach dobrze powrócić do domu, by wprowadzić trochę życia do naszego domu. No tak, ściany same w sobie nie są zbyt interesujące, należy więc je właściwie pokolorować. Tylko na jaki kolor? No to jest pytanie, a odpowiedź jest uzależniona od naszych preferencji. Jeśli preferujemy ciepłe kolory, wybierzmy żółty czy czerwony, jak zimnewolimy zimne to niebieski lub granatowy.

Klasyka to czarny i biały. Z innej strony są właściwe prawidła, jak dobrać kolor ścian, ażeby było jak najlepiej, na przykład w pokoju, w którym jest niewiele naturalnego światła nie powinniśmy malować na przykład na niebiesko, gdyż będzie w takim pokoju ponuro. No chyba, iż to sypialnia, gdzie przebywamy sporadycznie – więcej o kolorystyce.