Kocia rzeczywistość czyli w jaki sposób odpowiednio dbać o kociego przyjaciela

Bez kategorii
Świat bez tych zwierząt musiałby być smutny. Dużo ludzi nie umie żyć bez futrzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak bardzo przywiązany do ludzi jak pies, nie respektuje poleceń, jest krnąbrny, czasami coś demoluje (zwłaszcza, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się kochać.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A mruczki towarzyszą nam od tysięcy lat. Gdy zaczęły się poszukiwania archeologiczne w kraju faraonów, odkryto dużo malowideł, na których znajdowały się obrazy kota. Odkopano również wiele zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez starożytnych mieszkańców Egiptu ubóstwiane. Do teraz nie odkopano żadnej staroegipskiej kuwety, ale kto wie? – witaminy dla kota są mu niezbędne.

Kuwety

Teraz kolej na kolejną ciekawostkę związaną z futrzakami. W pewnym przybytku spokojnej starości w Stanach Zjednoczonych żył kot, który umiał celnie przewidzieć śmierć któregoś z pacjentów. Kot (sprawdź ofertę na zabawki edukacyjne dla kota hunter) układał się wtedy na łóżku starszej osoby. Niestety, koci wróżbita po jakimś czasie został znaleziony martwy, gdyż pensjonariusze domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie obawiać. Ta historia potwierdza, że człowiek zwyczajnie takich rzeczy znać nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kot z opowieści został ukatrupiony z powodu skojarzeń z nieczystą siłą. Od dawna koty były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do dziś oznaczają pecha. To wstrętny stereotyp. Dokładne badania stwierdzają, że kot posiada zdumiewające właściwości medyczne – może wyczuć miejsce chore i położyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i miłe mruczenie wpływa kojąco na cierpiącego.

Siedemnastego lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. O ile masz w domu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do degustacji jakiejś nowe, lepsze karmy. Tak okażesz milusińskiemu, jak silnie go lubisz. Koty są dużo bystrzejsze niż ludzie sądzą, dlatego możesz posiadać pewność, że twój pupil zrozumie taki gest. Dobrym upominkiem na tę okazję są także drapaki dla kotów – koty kochają takie gadżety. Więcej:
Źródło: