Obroża dla psa na każdą kieszeń

Nasze zwierzaki
Wyraźna większość z nas wielbi zwierzęta. Pośród zwierząt domowych najpopularniejsze są psy oraz koty. Zarówno jeden, jak i drugi z powyższych zwierząt ma swoich fanów. Koty w teorii są bardziej niezależne i łatwiejsze np. w transporcie. Jednak tymi pupilami, które całymi sobą poświęcają się swoim właścicielom, są psy.

Wesoły pies

Autor: Anthony Crider
Źródło: http://www.flickr.com
Bez dwóch zdań spotykamy wyjątki od reguły, jednak nie będziemy o nich mówić. Psy pozwalają się tresować, często pomagają potrzebującym, np. niewidomym i zwyczajnie potrafią kochać bezwarunkową miłością. Psy są także doskonałymi kompanami do zabawy z dziećmi, bywają dodatkową zachętą do częstych wypraw oraz będą przyjacielem, jakiego każdy z nas chciał mieć.

Jak radzić sobie z niefrasobliwym psem?

Podczas spacerów zazwyczaj jest z nami smycz (zobacz smycz regulowana) i obroża dla psa, czasami również kaganiec (polecany sklep Jak reagować, kiedy nasz zwierzak ucieka z podwórka, demoluje roślinność lub pływa w basenie? Uwiązywanie go na łańcuchu jest złym pomysłem. Pies w ten sposób staje się nieprzewidywalny i zwyczajnie smutny. Doskonałym pomysłem w takiej sytuacji będzie pastuch dla psa. Urządzenie to wyznacza teren, w jakim psiak możeswobodnie spędzać swój czas. W momencie, w którym pies wyjdzie poza wyznaczony teren, pastuch ostrzeże psa sygnałem dźwiękowym, a jeśli to nie zda egzaminu, do dźwięku dodany zostanie impuls korekcyjny (sprawdź więcej). Dzięki temu rozwiązaniu pies uczy się gdzie może swobodnie biegać, a jakich miejsc powinien unikać.

Bawiący się pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Ziść dziecięce sny o czworonogu.

Nie będziesz zmuszony więcej w samotności wychodzić na spacer. Twoje dziecko pragnie pieska od dłuższego czasu? Teraz możesz mieć pewność, że Twój psiak nigdzie nie ucieknie, nie zniszczy kwiatów ani nie wskoczy do wody bez Twojego zezwolenia. Trzeba też pamiętać, że pies jest nie tylko idealnym towarzyszem zabaw. Nasz pupil jest także strażnikiem swojego podwórka i idealnym systemem alarmowym w przypadku zagrożenia. Jedyne o czym trzeba zapamiętać to, że psiak podobnie jak człowiek wymaga miłości i dobrego wytresowania. Nieprawidłowo wychowywany pies może wyrosnąć na takiego, który niespecjalnie będzie trafiał w nasze marzenie o wzorowym przyjacielu.