Jak zagospodarować ogród?

Bez kategorii, drzewa iglaste

Żeby odpowiednio urządzić zielone tereny wokół domu trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Zacząć od samych podstaw, czyli przekopania ziemi i nawożenia jej. Jest to niezbędne do tego, żeby dalsze kroki, jak na przykład sadzenie roślin przyniosły odpowiedni rezultat. Następnie warto zaprojektować wstępnie cały ogród tak, żeby mieć przynajmniej ogólny koncept tego, gdzie jakie rośliny do ogrodu będą zasadzone. Dobrze zaprojektowany ogród będzie latami cieszył oko właścicieli i będzie znakomitym miejscem na wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu.

Żeby rośliny do ogrodu spełniały swoje podstawowe role, czyli ładnie wyglądały i dawały ukojenie w piękne, słoneczne dni, trzeba je odpowiednio umiejscowić w ogrodzie, zwłaszcza w małym, w którym istotne znaczenie ma miejsce. Zagospodarowanie małego ogrodu jest trudne, ponieważ zazwyczaj bywa tak, że podoba się bardzo wiele dodatków, czy roślin, a nie ma na nie miejsca. Bo sztuką jest zrobić piękny ogród, a nie dżunglę. Przy małej powierzchni można zastosować kilka sztuczek, które zalecają profesjonaliści.

Pierwszą propozycją są rabatki umieszczone na podwyższeniu. Chodzi tutaj o wybudowanie murku, za który kwiaty się nie rozrosną i nie zajmą nieprzeznaczonego dla nich miejsca. Poza tym taki ogródek kwiatowy umiejscowiony na podwyższeniu wygląda fantastycznie i urozmaica plaski zazwyczaj teren ogrodu. Kolejną propozycją jest zasadzenie roślin, które się pną. Małym kosztem powierzchni można uzyskać sporo zieloności, a także tworzyć z nich bajeczne aranżacje. Innym pomysłem jest kupienie takich roślin do ogrodu, które bardzo łatwo da się uformować, albo, które są już uformowane w momencie zakupu. Wystarczy dbać o to, żeby ich kształt się utrzymywał, a nie zabiorą więcej miejsca, niż się po nich tego oczekuje. Można również kupić rośliny w pojemnikach. Jest to bardzo oryginalny trend, który daje sporo możliwości właścicielowi ogrodu. Opcji jest tu bardzo dużo. Mogą to być drzewa, krzewy, byliny, czy kwiaty.