Jaką rolę pełni pies w życiu wielu ludzi, najważniejsze wyposażenie, jakie warto zakupić podczas trzymania go w mieszkaniu.

Nasze zwierzaki
Od wielu lat jest powszechnie znane takie przysłowie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Rzeczywiście będzie w tym bardzo dużo racji, lecz jeżeli już będzie się chciało mieć takiego przyjaciela, to trzeba pamiętać o tym, że jest to żywe stworzenie i wymaga dużo regularnej opieki.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety coraz częściej spotyka się ludzi, którzy chcąc sobie sprawić nową rzecz do zabawy kupują szczeniaka, ale bardzo szybko są nim znudzeni i koniec końców ląduje on albo w schronisku, albo gdzieś na ulicy. Na szczęście zdecydowana większość właścicieli psów ma pełną świadomość swojej decyzji i po prostu troszczy się o zwierzę tak jak powinna.zerknij tutaj karma dla kociąt karma dla kociątJeśli będzie chodzić o opiekę, to różnie z tym bywa, bardzo dużo będzie zależało od rasy. Są psy, jakie wymagają kilku godzin biegania w każdy dzień i takie, którym wystarczy króciutki spacer. Są rasy, przy pielęgnacji których trzeba się sporo namęczyć i takie, które w zasadzie będą wymagać jedynie raz na pewien kąpieli. Dlatego też wybierając psa należy mieć to na uwadze i uwzględnić swoje możliwości, jakie się ma w tym zakresie.

Po zakupie psa ważną sprawą jest skompletowanie całościowej wyprawki dla niego. Psy nie są wymagającym stworzeniami w tym względzie, lecz parę rzeczy jest naprawdę koniecznych. Z pewnością można do nich zaliczyć miskę, z jakiej pies będzie zjadał swoje posiłki i pił wodę. Miska powinna być dostosowana do wielkości zwierzęcia, a także mieć dobre podgumowanie spodu. Przydać się może także wygodne posłanie, na jakim pies wygodnie się w nocy prześpi.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
Takie posłanie musi być w pierwszej kolejności praktyczne do czyszczenia i bezpieczne dla zwierzęcia, powinno się unikać w szczególności wikliny, która co prawda wygląda na początku bardzo ładnie, lecz psy bardzo lubią ją gryźć. W związku tym że pies będzie wymagał codziennego spaceru, to należy się do tego także przygotować. Z pewnością będą do tego potrzebne smycze dla psa, obroże, a w przypadku groźniejszych ras także kagańce które będą chronić przed ugryzieniem.