Rustykalny klimat w ogrodzie dzięki funkcjonalnym meblom wykonanym z technorattanu

Bez kategorii
Odpowiednio dobrane ogrodowe meble potrafią odmienić niemal każdą altankę ogrodową w przytulne i wygodne miejsce do spędzania wolnych wieczorów w gronie rodziny i przyjaciół. Nabywając meble trzeba jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich zewnętrzną formę, lecz także na wytrzymałość. Jeżeli zależy nam na długim użytkowaniu produktów, technorattan pozostaje najkorzystniejszym wyborem.

meble ogrodowe

Źródło: pixabay.com
Technorattan to syntetyczne tworzywo wytworzone z polietylenu, które wyróżnia się wyjątkową trwałością i dłuższą żywotnością – jest on odporny na wilgotność, promieniowanie UV i działanie ekstremalnie wysokich i niskich temperatur.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie przyczepy, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Materiał ten nie płowieje na słońcu, jak również nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Wykazuje on elastyczność i bez problemu wytrzymuje nacisk o dużej sile, bez obawy o utworzenie nieestetycznych rys i pęknięć. Jeśli więc interesuje nas niezwykle trwała sofa technorattan to tworzywo, które powinno nas zaciekawić. Następną korzyścią technorattanu jest jego aspekt ekologiczny.

Materiał ten świetnie nadaje się do ponownego użycia oraz do oddania do procesu recyklingu, a podczas jego wytwarzania nie tworzą się niekorzystne dla przyrody odpady. Technorattan nie zawiera w swoim składzie żadnych substancji szkodliwych czy toksycznych dla zdrowia, co umożliwia bezpieczne używanie go w pobliżu dzieci i w kontakcie z jedzeniem. Pielęgnacja technorattanu jest szczególnie nieskomplikowana – wystarczy tylko zetrzeć powierzchnię mokrą ściereczką, aby bez problemu zmyć kurz i inne zabrudzenia. Ponadczasowa, technorattanowa plecionka będzie się ładnie prezentować w zestawieniu z innymi materiałami – np. z drewnem czy skórą – dając meble, które charakteryzują się jeszcze większą funkcjonalnością i elegancją.

ogród

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo wszystkich tych zalet technorattan wciąż nie cieszy się zbyt wielkim powodzeniem. Przyczyną tego jest przede wszystkim wysoki koszt produktów zrobionych z tego materiału. Uwzględniając Jednakże ich trwałość cena wcale nie jest wygórowana, dlatego też warto rozważyć zakup mebli z technorattanu. Jeśli interesuje nas wytrzymała, a jednocześnie stylowa sofa technorattan to jedyny właściwy wybór. Dodatkowo widoczny w technorattanowych meblach styl vintage z pewnością nigdy nie przestanie być modny.