Każdy, kto posiada w mieszkaniu psa lub kota, musi mieć również stałego weterynarza

Bez kategorii
Zwierzęta są dla nas z reguły członkami rodziny — z tego powodu dbamy o nich w czasie choroby.
Każdy zwierzak domowy musi choć raz w życiu mieć umówioną wizytę u weterynarza.

jazda konna

Autor: Shannon Veerkamp
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdzi on ogólnie zdrowie naszego zwierzaka i założy mu książeczkę zdrowia. Tam będzie wpisywał wSzelkie kolejne wizyty oraz zabiegi. Rzecz jasna różna jest procedura z różnymi gatunkami. Z jaszczurkami dla przykładu nieczęsto ktokolwiek wybiera się do kliniki weterynaryjnej. Z kotami już chętniej, a najczęściej weterynarz przyjmuje chyba psiaki. Czworonogi zwykle się chipuje, żeby ich numer widniał w spisie. To samo robi się z kotami.

Nie masz zamiaru skończyć intrygującego tematu na jednym wpisie? Więc zachęcamy do kolejnych – kliknij hiperłącze (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-lisy/56) i wejdź na podobną witrynę.

Je także często poddaje się sterylizacji. Jest to zabieg, który przeprowadza się dla ogólnej korzyści. Domownicy nie muszą przeżywać męki, gdy kot zaczyna szaleć w czasie rui, a sam kot (zwłaszcza kotka) zapewne nie będzie miał problemów zdrowotnych. Przy wybieraniu weterynarza należy kierować się poleceniami najbliższych lub ocenami z sieci. Dobrze byłoby znaleźć takiego weterynarza, który pracuje w profesjonalnie wyposażonej przychodni. Muszą znaleźć się tam aparaty chociażby do robienia USG oraz zdjęć rentgenowskich. Dzięki temu w nagłych przypadkach będziemy mogli natychmiast sprawdzić, jakie są obrażenia.

Co ważne, musimy również zaobserwować, jakie lekarz ma podejście do zwierząt. Musi być cierpliwy oraz umieć sobie zjednywać ich przyjaźń. Osoby nerwowe albo nadpobudliwe nie są chyba najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.