W jaki sposób przygotować terrarium dla żółwia? O których zasadach należy pamiętać?

Nasze zwierzaki
Żółwie są to niezwykle interesujące istoty, jakie są łatwe do hodowania. Niekonieczna jest żadna interakcja z żółwiem, więc nie musimy bawić się z nimi czy zastosować jakichś konkretnych zabiegów.

Żółwie jednakże jak wszystkie żywe istoty posiadają swoje wymagania, a najistotniejsze odnoszą się do urządzenia domu takiej istoty, czyli terrarium.

Na początek należy się upewnić, iż terrarium dla żółwia będzie odpowiedniej wielkości. Zasada jest bowiem taka, że ostateczne akwarium powinno posiadać pojemność około 200 litrów, z każdy kolejnym żółwiem wielkość zwiększa się o 100 litrów. Prosto jest więc wyliczyć, iż jak mamy na przykład dwa żółwie to wtedy akwarium powinno mieć 300 litrów pojemności.
Najbardziej optymalny Wybór to gotowe akwaria specjalnie dla żółwi.

Nie jesteś pewien co do tego tematu? Najlepiej sprawdź informacje (https://e-hunter.pl/) przedstawione właśnie tutaj. Wszystko jest starannie wyjaśnione.

Mają one wyspę i podest, po jakim nasz zwierzak jest w stanie swobodnie i z łatwością wyjść ponad powierzchnię wody. Niezbędnie jednak trzeba skontrolować, czy na tak przygotowanej wyspie zmieszczą się wszystkie żółwie, które trzymamy w akwarium. Te przygotowane już do hodowli żółwi terraria zapewni specjalistyczny sklep terrarystyczny (zobacz tu).

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym interesującym wpisem? Fantastycznie. Zatem zachęcamy – kliknij w link hurtownia wszystko dla zwierząt i przejdź do kolejnej witryny po szczegóły.

Można w nim zakupić do tego sporo innych przydatnych akcesoriów.

dziecko, kot

Autor: Hsu Chi-Wen
Źródło: http://www.flickr.com
Do terrarium z pewnością trzeba kupić filtr, bo żółw o wiele bardziej aniżeli rybki zabrudza. Potrzebuje więc filtra nawet dwa razy silniejszego i efektywniejszego. Najbardziej polecane będą filtry kubełkowe, które powinniśmy czyścić razem z całym terrarium raz na sześć miesięcy.

Niezbyt dobre są zaś kaskadowe filtry, gdyż będą one za mało efektywne. W każdym przypadku zakupmy najlepszy sprzęt, gdyż będzie on gwarantem, iż zachowamy porządek, i co najistotniejsze żółw stanie się naprawdę szczęśliwy.