Zapewnij swemu pupilowi idealne warunki załatwiania potrzeb, kupując odpowiedni żwirek drewniany

Nasze zwierzaki
Opiekunowie zwierząt bywają bardzo przywiązani do swoich czworonogów i przeważnie pragną zagwarantować im to, co najlepsze. Tyczy to zarówno jedzenia czy komfortowych legowisk, fajnych zabawek oraz przysmaków, jak także dogodnych warunków korzystania z toalety. Właściciele kotów kupują dla nich specjalne żwirki do kuwet.

Żwirek przynosi sporo korzyści

Wykorzystanie żwirku do kociej kuwetki daje dużo korzyści, tak i dla zwierzaka, jak również dla jego opiekuna. Żwirek pomaga zachować czystość w kociej toalecie i znacznie upraszcza sprzątanie po czworonogach. Jego zastosowanie właściwie ogranicza też zapachy dobywające się z kuwety, dzięki czemu w łazience albo w innym miejscu, w którym ona znajduje się, łatwiej jest uzyskać świeże powietrze. Posiada to znaczenie też dla kota, ponieważ niektóre zwierzęta nie chcą załatwiać się w brudnym miejscu, a zastosowanie odpowiednio dobranego żwirku pomaga efektywnie czyścić kuwetę, wynosząc tylko zbrylone nieczystości.

kot

Autor: wrhoanaz
Źródło: http://www.sxc.hu

Do własnej dyspozycji mamy różnorakie żwirki

Dziś żwirki dla kota kupimy we wszelkich marketach z artykułami dla czworonogów, jak również w znaczniejszych supermarketach. Bogaty jest też wybór produktów dla kotków, przez co każdy opiekun bez problemu wybierze rzeczy optymalne dla potrzeb przyjaciela – sprawdź więcej . Nowoczesny żwirek drewniany dla kota będzie idealny w wypadku tych opiekunów zwierząt, którzy pragną wyrzucać zabrudzenia prosto do klozetu. Wspomniany żwirek nie zapcha rur kanalizacyjnych i zapewnia szybkie i niekłopotliwe sprzątanie.

Jaki żwirek wybrać?

Właściciele kotów stają przed niełatwym dylematem: jaki żwirek wybrać dla swego przyjaciela. Żwirek drewniany jest produkowany w postaci drobnych trocin lub wałeczków. Pod wpływem nieczystości zbryla się, co można dogodnie wykorzystywać, aby na bieżąco sprzątać kocią toaletę, albo rozpada na pył oraz opada na dno kuwety. Żwirki drewniane wyróżniają się miłym i subtelnym żywicznym aromatem, świetnie radzą sobie z neutralizowaniem woni. Zdarza się, że koty nie akceptują żwirków niezbrylających się, bo powstający pył opada na dno kuwety i kot czuje w nich nieświeży zapaszek.ten link orijen orijenAlternatywą dla żwirków drewnianych bywają produkty silikonowe, sepiolitowe oraz bentonitowe.