Zatroszcz się o własną posiadłość, opanuj niesfornego psa

Nasze zwierzaki
To zaiste doniosła chwila, kiedy wprowadzamy się do swojego domu. Naszą przyjemność dopełni ładny jak również posłuszny czworonóg. Mało kto wszakże zdaje sobie sprawę, że na początku niewinne szczeniaczki mogą stać się prawdziwymi szkodnikami.

zboża

Źródło: pixabay.com
Dorastający pies, wiedziony przez zew przygody, może wybierać się na niebezpieczne i dalekie włóczęgi po okolicy. Może również niszczyć nasze ogrodzenie, warzywnik bądź starannie pielęgnowany ogród. Jeżeli nasz pies jest niegrzeczny oraz niszczy wszystko, co spotka na swej drodze, dobrze jest poprosić o pomoc rzetelnego behawiorystę. Podpowie on nam w jaki sposób egzekwować posłuszeństwo od psiaka. Praca z behawiorystą często jest wszakże długa. Niezbędny wówczas może stać się godny zaufania pastuch dla psa (szczegóły w podanym źródle). To] niewidzialne, elektryczne ogrodzenie. Składa się z drutu, elektrycznej obroży a także centrali zasilającej. Za pomocą drutu wytyczamy pole wybiegu dla psa. Drut ten możemy powiesić na ogrodzeniu labo zakopać w ziemi.
cats

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
pastuch dla psa

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl

Mechanizm ten działa w prosty sposób. Gdy pies zbliża się do wytyczonego drutem ogrodzenia, emitowany zostaje sygnał ostrzegawczy. Jeśli to nie przynosi skutków, przesyłane będą impulsy elektryczne. Profesjonalny pastuch dla psa można stosować także w środku posesji, na przykład może otaczać nasz ogródek czy pięknie przystrzyżone klomby oraz krzewy. Należy dopasować rodzaj pastucha do wagi czworonoga, aby impulsy elektryczne nie były nazbyt bolesne. Trzeba również dobrać zestaw do długości wyznaczonego ogrodzenia.

Dobrze jest nabyć zestaw z uziemieniem, chroniącym przed wyładowaniami atmosferycznymi. Jeśli nasz pupil lubi taplać się w wodzie, dobrze jest nabyć obroże wodoodporne. Pastuch jest idealną ochroną naszego pupila i naszych roślinek.