Co jest teraz modne w ogrodzie?

Hobby ogrodnicze
Najnowsze tendencje w tworzeniu ogrodów wyznaczają inspiracje ekologiczne. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a ich twórcy zaręczają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien kopiować natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jeśli mieszkamy w zatłoczonym mieście i brakuje nam tlenu, który produkują rośliny, sprawienie sobie ogrodu, będzie wspaniałym pomysłem. Najlepiej zacząć od wpisania w wyszukiwarkę usług, których szukamy i miasta, np. „firmy ogrodnicze” albo „zakładanie ogrodów”.

Funkia

Autor: SleepingBear
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sleepingbear/259327812/

Trendy w zakładaniu ogrodów rekomendują styl ekologiczny – ogród ma być zbudowany w zgodzie z naturą. Obok naturalnych, często dzikich roślin, popularne są również takie materiały, jak kamień i drewno. Odrzucamy zaś wszystko, co sztuczne, czyli z plastiku lub szkła. Dzika roślinność robi obecnie zawrotną karierę. Projektanci używają jej często w połączeniu ze zwiewnymi i delikatnymi trawami ozdobnymi, lub sadzą samodzielnie, naśladując naturę np.

Zaloguj się do serwisu i dowiedz się także, czy nasz dodatkowy wpis wydaje się być ciekawy. Będzie nam także niesamowicie miło, jeżeli napiszesz opinię.

pośród kamieni. Rabatki kwiatowe przybierają dzięki temu bardzo naturalny wygląd, przypominając dzikie łąki. Projektanci, nie stronią od budowania warzywników, rabat ziołowych, winnic, czy piwniczek w skarpach. Istotne miejsce zajmują kompostownik i sad. Coraz częściej zakłada się zielone miejsca przyjazne również dla zwierząt. W tym celu wieszamy w ogródkach budki lęgowe i karmniki dla ptaków. Stosujemy również nowe przyjazne dla środowiska materiały, używamy baterii solarnych i stawiamy na bioróżnorodność.

Obok naturalnej roślinności, w nowoczesnych ogrodach, często pojawia się element wody. Skupiające uwagę kaskady, strumyki, oczka wodne oraz stawy, idealnie wyglądają z ozdobnymi trawami. Woda uspokajająco szemra, malowniczo odbijając w swoim lustrze wspaniałe pejzaże. Oczka wodne są bardzo często faliste, udekorowane kamieniami. Odchodzimy od ostrych kątów, które wymagałyby wzmożonego wysiłku, wszystko ma namalowane przez naturę. Jeśli zatem pragniemy sprawić sobie łąkę w środku miasta lub mamy już ogród, który wymaga odświeżenia, najlepiej udajmy się po pomoc do ekspertów. W tym celu możemy skorzystać z bogactwa internetu, wpisując w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np. „projekty ogrodów”.
Więcej na