Cudowna oranżeria, która pomniejszy straty cieplne w domu i będzie wspaniałym miejscem do wypoczynku wśród zieleni

Bez kategorii
Przeszklona przestrzeń, pełna zieleni jak również pięknych roślin może stać się wspaniałym miejscem do odpoczynku tudzież może dodatkowo wspomóc docieplenie naszego domu zimą. Oranżeria z roku na rok staje się coraz popularniejszym elementem nowoczesnych domów- warto wiedzieć jakie zalety a także wady ma tego rodzaju rozwiązanie.

Jedną z najważniejszych

ogródek zimowy

Źródło: pixabay.com

zalet oranżerii jest to, iż bardzo korzystnie wpływa na koszty ogrzewania naszego budynku w czasie zimy. Dodatkowa przestrzeń, która ochroniona jest z zewnątrz szklaną przegrodą stanowi buforową przestrzeń, która zmniejsza straty energii cieplnej. Dużo osób decyduje się na tego typu rozwiązanie głównie ze względu na oszczędność energii cieplnej. Dodatkowo może być niezwykle pięknym miejscem, w którym umieścimy krzewy jak również kwiaty i nawet chłodna pora roku nie zmniejszy ich uroku. Niezależnie od tego jaka jest pogoda można cieszyć się piękną roślinnością w pobliżu naszego domu. Ogrody zimowe są więc niezwykle atrakcyjnym elementem każdego budynku. Oprócz mnóstwa zalet mają również kilka wad, ale w wielu przypadkach można sobie z nimi szybko poradzić.

Porównaj – Robert Matuszewski

Ogrzewanie oranżerii trochę mija się z celem, ponieważ wtedy powiększymy koszty ogrzewania, zamiast docieplić budynek bez powiększania kosztów ogrzewania. Oranżerie nie powinny być dogrzewane, jednakże podczas zimy panuje w nich stosunkowo niska temperatura. Dzieje się tak głównie dlatego, że przegrody ze szkła powodują duże straty ciepła.

Powinniśmy jednak pamiętać, iż niezależnie od tego czy jest zima czy też lato świeci słońce, które może ogrzewać nasze ogrody zimowe. Dobrze będzie zlokalizować oranżerię od południa, w miejscu niezacienionym przez drzewa, gdzie słońce będzie mogło dobrze ogrzać powierzchnię oranżerii przez szklana przegrodę. W lecie natomiast musimy zadbać o rolety (zobacz rolety) albo żaluzje, które będą zmniejszały działanie słońca. Kiedy zamierzam utworzyć przy swoim domu oranżerię, powinniśmy usytuować ją w odpowiednim miejscu i zadbać o to, by również w zimie można było w niej miło spędzić czas. Oprócz tego, iż zmniejszymy straty ciepła będzie można cieszyć się dodatkową, zieloną przestrzenią podczas chłodniejszych pór roku.

Może Cię również zainteresować –