Dobry sposób na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko

Bez kategorii
Od niepamiętnych czasów jasne jest, że zwierzęta mogą pomóc we właściwym rozwoju maluszków i mogą też pomóc w pewnego rodzaju wyciszeniu i uspokojeniu się osobom starszym. Nie bez powodu w wielu domach są zwierzęta.

Nie chodzi jedynie o zmobilizowanie dzieci do np. obowiązków związanych z tym, że w domu jest zwierzę, ale zwierzę sprawia, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspieraniu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń. Koń jest idealnym dodatkiem do rehabilitacji. Taka hipoterapia w sprawdzonym ośrodku może zdziałać cuda. Koń jest dla pacjenta, mniej więcej tak samo istotny, jak pies przewodnik dla kogoś, kto nie widzi. Jednak nie oznacza to, że dziecko, które nie do końca jest sprawne ruchowo prowadzi ze sobą wszędzie kucyka. Chodzi, o to, że dziecko będąc na koniu (sprawdź hipoterapia dla dzieci od www.stajniaiskra.pl!) czuje się pewnie i dobrze. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego typu problemami. Hipoterapia idealnie wspomaga różne inne rehabilitacje. By hipoterapia miała sens najlepiej, żeby dziecko regularnie brało udział w tego typu zajęciach.

Pasja, która ratuje życieKażdy, kto nigdy nie miał okazji jeździć konno powinien, natychmiast to zmienić. Każda stadnina koni ma szkółkę jeździecką i posiada w swojej ofercie opcje wykupienia nawet kilkudziesięciu minut dla tych, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z jazdą konną. A te osoby, które uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie trzeba się bać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu trochę pobyć w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie z wnętrza tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie wytłumaczą nam w jaki sposób się zachować będąc na koniu. Poza tym nikt samych nas nie puści.

Początkowo będziemy prowadzeni przez pracownika stadniny. A jeśli nadal będziemy się bać, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Z czasem przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na pewno zechcemy przyjść na następną lekcję. Konie potrafią uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Dlatego jeśli nie mamy czasu by w codziennym dniu wziąć oddech i rzeczywiście się odprężyć to pójście do stadniny będzie genialnym rozwiązaniem – stadnina koni STAJNIA ISKRA jest miejscem, gdzie rzeczywiście można zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. I co bardzo istotne, dla konia nie jest ważne czy mamy dużo pieniędzy, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta każdego traktują tak samo

.