Czy hodowla gołębi pocztowych jest w Polsce modna? Sprawdzamy co jest ważne dla osób hodujących gołębie

Nasze zwierzaki
Każdy człowiek ma jakąś pasję. Jedni zbierają znaczki, niektórzy łowią ryby, zaś niektórzy… hodują gołębie domowe! Dla jednostki, jaka nie orientuje się w tym temacie,pasja ta może wydawać się bez sensu.

gołębie

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com
Nic podobnego. Zainteresowanie to, bo właściwie tak to można nazwać, wiąże się z niesamowitą rozrywką. Ktoś zapyta – czy to jest żart? Skądże! Hodowcy są bardzo mocno związani ze swoimi gołębiami. Mimo ogólnym stereotypom hodowanie i zwykle wychowani na wioskach, bo tam są najbardziej przyzwoite perspektywy do rozwijania tejże pasji i posiadania własnej hodowli. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej. Niemniej o cóż w tym się rozchodzi? Założenia są banalne. Na dachu montuje się specjalną zapadnie i oczekuje… na czas, kiedy „obcy” zasiądzie wśród innych gołębi, następnie łapie się go, skleja taśmą pióra lotne i umieszcza w „niewoli”. Później gołąbek rozwija się w innej hodowli, gdzie bywa pielęgnowany. Często aplikuje się mu również suplementy diety takie jak omega 3 oil i po czasie jest już właściciela. W jaki sposób to sprawdzić? Wykorzystując prosty sposób.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź na news (zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-jastrzebie/110), a odkryjesz więcej danych na opisywany temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Trzeba zapakować go w podróż- Inny osobnik funkcjonuje pośród takich, jakie przywiązane są do właściciela od wyklucia, zatem jeśli jest mu dobrze to zmienia „rodzinę”. Umieszcza się go więc razem z innymi do kartonu i wywozi parę kilometrów od miejsca hodowli. W drugiej kolejności uchyla się karton i gołębie wylatują. Wpierw robią oblot, aby obrać kierunek, a później lecą.

Na pytanie jednak czy do poprzedniego czy obecnego hodowcy, odpowiedź jest oczywista, wiedzę takową hodowcy zdobywają po kilku dniach, gdy gołąb zjawi się na dachu.