Garść rad dla tych ojców, którzy planują podarować córeczce mruczącego przyjaciela

Bez kategorii
Pragnieniem właściwe każdego dziecka bywa posiadanie jakiegokolwiek zwierzątka. A ojcowie dla swojego potomka najczęściej wybierają tych przedstawicieli świata fauny, którzy są w stanie pochwalić się posiadaniem mniej lub bardziej puszystej sierści. Z tego powodu sporym powodzeniem cieszą myszki i chomiki, a także pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od normy stają się ryby hodowane w mieszkalnych akwariach ale to zupełnie nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe bywają najbardziej poszukiwane. Weźmy pod uwagę choćby zwykłego kota, który z upływem miesięcy jest w stanie stać się maskotką całej familii.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w niedużym mieszkaniu w mieście może w ogóle nie czuć się jak ryba w wodzie. W końcu w naturze tego zwierzęcia leży chodzenie własnymi dróżkami, a tych za dużo w miejskiej dżungli nie zobaczymy. Z psem zawsze możemy wyjść na spacer po parku, lecz z kotem to byłaby już lekka przesada, gotowa wszcząć protesty ze strony ekologów. W takim razie warto zatroszczyć się o to, żeby nasz miauczący druh miał zagwarantowane jak najlepsze warunki do mieszkania. Na pewno przydadzą mu się specjalne drapaki i niewymienione wcześniej akcesoria, od których aż uginają się sklepowe półki. Nie mniej ważna pozostaje czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla palisady ogrodowe kota stanowią obowiązkowy punkt na zakupowej liście. Sprawdź pełną propozycję: www.

Teren poza obrębem miasta jest o niebo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego ulubieńca. W takich miejscach może on oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli chwytaniu kretów i pozostałych szkodników. Ta o dużo większa suwerenność ma jednakże dość wygórowaną cenę. Spanie byle gdzie i chodzenie po miejscowych łąkach powoduje, że futerko naszego pupila zasiedlają niechciani lokatorzy, czyli różnej maści pasożyty. Z tego względu każdy posiadacz tego czworonoga winien już zawczasu zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Przeczytaj więcej: market.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Razem z pojawieniem się w mieszkaniu nowego lokatora, trzeba nauczyć nasze dziecko odpowiedniego postępowania ze zwierzęciem. Potomek może w drodze ze szkoły kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, gotowe dania w puszce albo witaminy. Poza tym należy uświadomić dziecku, że czworonóg to nie przedmiot i nie wolno go traktować jako kolejną zabawkę. A sami rodzice muszą zatroszczyć się o to, by w domu panował porządek i obowiązywały wszelkie zasady higieny, czyli np. aby żwirek silikonowy był systematycznie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na półce.