Jak pozbyć się śniegu?

Bez kategorii
Wielu synoptyków twierdzi, że nadchodząca zima będzie biała. To bez wątpienia fantastyczna informacja dla dzieciaków, które lubią rozrywki, takie jak saneczkarstwo czy rzucanie się śnieżkami.

A nie wyłącznie dzieci potrafią się radować białym puchem sypiącym się z nieba, ponieważ dorośli również doceniają klimat białej Gwiazdki.

domy wielorodzinne   zima

Autor: erix!
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże śnieg to również spory kłopot dla lokatorów domków jednorodzinnych. Oczyszczanie ze śniegu okolicy domu to przykry obowiązek, który zazwyczaj jest związany z bólem pleców i ranami na dłoniach. Producenci zimowych akcesoriów mają dla nich kilka ciekawych pozycji. Zobaczmy, do czego przydaje się chlorek magnezu.

Chlorek magnezu to niesamowicie przydatny związek chemiczny, który silnie pochłania wodę. Ta jego ciekawa cecha oznacza, że świetnie nadaje się do odśnieżania dużych terenów.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć uzyskać więcej danych, odszukaj www (www.souniq.pl/szczotki-listwowe/), które posiada nie mniej fascynujące dane.

Jest o wiele skuteczniejszy niż zwykła sól, idealnie rozpuszcza pokrywę lodową. Trzeba nie zapominać, że normalna sól mocno niszczy wszelkie surowce, zatem jeśli zależy ci na estetycznym chodniku przed mieszkaniem, chlorek magnezu okazuje się trafnym wyborem. Oprócz tego jego działanie może znacząco oszczędzić męczących godzin z łopatą w reku. Z drugiej strony łopaty fiskars ( do sklepu e-hortico.pl) są tu wyjątkiem od tej reguły i znakomicie współgrają razem z chlorkiem.

Zima w ogrodzie

Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

Idealnym wyborem dla tych, co nie mają siły i czasu, by machać z wielką szuflą, jest odśnieżarka Stiga ( sklep: ). To porządna firma, która produkuje użyteczne urządzenia usuwające śnieg. Odśnieżarki są oferowane w różnorakich rodzajach. Najcichszym i najlżejszym sprzętem jest odśnieżarka napędzana przez energię elektryczną. Jeżeli potrzebujesz urządzenia, które wykazuje większą siłę silnika lub pragniesz czyścić w terenie, w którym nie ma niedalekiego źródła elektryczności, powinieneś poszukać spalinowej odśnieżarki Stiga.

Na koniec tekstu jeszcze parę słów o tym, że podczas zimnych dni należy zadbać o rośliny w domu bądź przydomowym ogródku. Zimą słońce znajduje się bardzo nisko nad horyzontem, stąd rośliny odbierają niewiele światła. Aby zwiększyć przyswajalność świetlną roślin, warto zastosować dobre nawozy zimowe („> kupienia na e-hortico.pl).

Źródło: e-hortico.pl