Przeczytaj, jakie akcesoria nabyć zanim przygarniesz kota

Nasze zwierzaki
Chcesz mieć kota? Przygotuj się na „niezłą jazdę”. Mowa tu rzecz jasna o wszystkich aspektach posiadania takiego słodkiego diabełka. Kot to nie pies, tego nie zmienisz, choćbyś chciał. Nie wyszkolisz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie dasz radę, nie będzie zobowiązany, jak pies, choć oznak przywiązania zapewne doświadczysz. Kot nie będzie przede wszystkim potulny jak pies, chociaż wszystko zależy, na jakiego kota trafimy.

Najważniejszy wniosek jest taki, że, każdy kot jest oryginalny, każdy odznacza się swoją osobowością i indywidualnością. Nie słyszałem jeszcze, ażeby istniały dwa takie same koty (to tak jak ludzie, też każdy na swój sposób jest oryginalny). Jeden będzie bardziej

zwierzę

przywiązany, będzie lubił głaskanie i spanie razem z tobą, drugi będzie cię gryzł, gdy tylko będziesz brał go na ręce, będzie ciebie unikał, a niekiedy nawet zapoluje na ciebie. Miej to zdanie na uwadze: na jakiego zwierzaka trafisz należy go zaakceptować po całości, bo wcześniej to ty zmienisz swój charakter, niż kot zmieni swoją nieokiełznaną naturę- preparat na kleszcze.

Kot jednak to mniej obowiązków niż pies. Najważniejsza różnica: z psem musimy wychodzić trzy razy na dzień, a kot to nic odkrywczego – kuweta dla kota ) i kłopot z głowy. Nawet, kiedy na dworze wichura, zawieja śnieżna lub trzaskający mróz – nie musimy tam wychodzić. Nie zapominaj jednakże, by ją systematycznie opróżniać, ponieważ każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioszek i jeśli dojdzie do wniosku, że w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka w takim wypadku załatwić swoich potrzeb w innym miejscu. Generalnie, posiadanie kota to nie jest drogi interes, nie musisz często chodzić do sklepu zoologicznego czy lecznicy weterynaryjnej- na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc.

Jasne jest, iż poza kuwetą powinieneś się zaopatrzyć w inne niezbędne rzeczy: transporter dla kota (link do sklepu zoologicznego) (nawet jak nie podróżujesz to jest niezbędny, przykładowo, wizyta u weterynarza), pokarm, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące

koty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

musisz odwiedzić weterynarza, aby kupić tabletkę na odrobaczenie, a raz do roku konieczne jest szczepienie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Odwiedź oryginalny materiał (https://acana.com.pl/karma/zywienie-psa-bledy/), a odkryjesz więcej danych na opisywany wątek, które z pewnością Cię zafascynują.

To w zasadzie niezbędne minimum, jakie wystarcza, abyposiadać zadowolonego kota.

Miej na uwadze również również, iż jeśli bierzesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć kłopot, gdyż taki kot lubi znaczyć teren moczem, a woń kociego moczu nie jest zbyt miły. Niektórzy się tym nie przejmują, a po jakimś czasie przyzwyczajają się do tej swoistej woni. Ja jednakże radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.