Jak wyszkolić swego czworonoga?

Nasze zwierzaki
Masz nowego szczeniaka? Nie masz pojęcia jak sobie z nim dać radę? Pragniesz, aby był karny oraz reagował na Twoje polecenia bez względu od sytuacji? To nie będzie niemożliwe.
Tresura psa musi rozpocząć się już w dniu, w którym czworonóg zagościł w naszym mieszkaniu.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
przyroda

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Młode psiaki uczą się o wiele szybciej, zatem po co wyczekiwać, aż będzie za późno? Rozpocznij już dzisiaj. Zanim jednak przystąpisz do treningów, musisz sam nauczyć się podejścia do psa. Pieski nie rodzą się z erudycją a także umiejętnością deszyfrowania naszych wyczekiwań. Warto ich tego nauczyć.
Najważniejsza reguła – pod żadnym pozorem nie bij swojego pieska! Nie tylko będzie to nie fair względem niego (wszak dopiero uczy się różnych zachowań), ale również możesz tym pieska do siebie zrazić. A psiaki mogą być pamiętliwe. Czasami także pies – zwłaszcza taki, który nie zna Cię – może się na Ciebie rzucić oraz pogryźć. Psy nie biją się nawzajem oraz nie rozumieją z jakiej przyczyny Ty miałbyś je bić jak też co to w ogóle znaczy. Według nich będzie to zagrożenie ich zdrowia albo życia, czują ból, więc bronią się. Żadne więc terroryzowanie czworonoga nie pomoże w jego wytrenowaniu, a może tylko odnieść odwrotny rezultat. Tresura psa (zobacz smycz przepinana dla psa hunter) musi się odbywać w miejscu zacisznym, byście się z psem mogli skoncentrować na tym, co robicie i czego uczycie się. Im mniej rzeczy naokoło Was rozprasza, tym lepiej. Pamiętaj, ażeby tresura nie trwała zbyt długo. Psina się zniechęci.

Lepiej częściej, natomiast krócej – da to lepsze a także szybsze efekty. Pies będzie bardziej skupiony na tym, co się dzieje dookoła niego, szybciej się tego przyuczy. Bardzo przydatna podczas tresury może być tzw. elektroniczna obroża dla psa.