Nasze zwierzaki

Jak wyszkolić swego czworonoga?

Masz nowego szczeniaka? Nie masz pojęcia jak sobie z nim dać radę? Pragniesz, aby był karny oraz reagował na Twoje polecenia bez względu od sytuacji? To nie będzie niemożliwe.
Tresura psa musi rozpocząć się już w dniu, w którym czworonóg zagościł w naszym mieszkaniu.

elektroniczna obroża dla psa

Autor: Mielno Holding – Firmus Group
Źródło: Mielno Holding – Firmus Group
przyroda

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Młode psiaki uczą się o wiele szybciej, zatem po co wyczekiwać, aż będzie za późno? Rozpocznij już dzisiaj. Zanim jednak przystąpisz do treningów, musisz sam nauczyć się podejścia do psa. Pieski nie rodzą się z erudycją a także umiejętnością deszyfrowania naszych wyczekiwań. Warto ich tego nauczyć.
Najważniejsza reguła – pod żadnym pozorem nie bij swojego pieska! Nie tylko będzie to nie fair względem niego (wszak dopiero uczy się różnych zachowań), ale również możesz tym pieska do siebie zrazić. A psiaki mogą być pamiętliwe. Czasami także pies przysmaki dla yorka – zwłaszcza taki, który nie zna Cię – może się na Ciebie rzucić oraz pogryźć. Psy nie biją się nawzajem oraz nie rozumieją z jakiej przyczyny Ty miałbyś je bić jak też co to w ogóle znaczy. Według nich będzie to zagrożenie ich zdrowia albo życia, czują ból, więc bronią się. Żadne więc terroryzowanie czworonoga nie pomoże w jego wytrenowaniu, a może tylko odnieść odwrotny rezultat. Tresura psa musi się odbywać w miejscu zacisznym, byście się z psem mogli skoncentrować na tym, co robicie i czego uczycie się. Im mniej rzeczy naokoło Was rozprasza, tym lepiej. Pamiętaj, ażeby tresura nie trwała zbyt długo. Psina się zniechęci.

Lepiej częściej, natomiast krócej – da to lepsze a także szybsze efekty. Pies przysmaki dla psa będzie bardziej skupiony na tym, co się dzieje dookoła niego, szybciej się tego przyuczy. Bardzo przydatna podczas tresury może być tzw. elektroniczna obroża dla psa.