Jakiego rodzaju składniki mogłoby zawierać musli dla koni i dlaczego warto nim karmić naszego konika?

Nasze zwierzaki
Jeżeli sądzisz, że teraz konie nadal karmione są wyłącznie przy pomocy zwykłego siana, to raczej czas na to, aby zaktualizować posiadane przez swoją osobę informacje.

Kotek

Autor: Rain Man
Źródło: http://www.flickr.com
Czy nie korzystniej byłoby karmić te wspaniałe zwierzęta za pomocą znacznie lepszej oraz bardziej zbilansowanej karmy?
Dla przykładu nawet nieco podobnej do takiej, jaką my powinniśmy spożywać na śniadanie? Naturalnie skład tego typu pożywienia byłby inny niż dla osoby ludzkiej, ale nadal zapewniałby wszystko to, co byłoby dla konia idealne. Doskonałym przykładem takiej żywności jest musli dla koni, jakie posiada między innymi siano z lucerny, płatki jęczmienne oraz kukurydziane i zapewniające idealne trawienie łupiny z pestek lnu. W tego typu karmie nie występuje owies, lecz zamiast niego jest tam wysoka zawartość węglowodanów, która służy optymalizacji odporności podczas treningów. Ma także wpływ na przybieranie na wadze. Natomiast lucerna może zaopatrzyć konie w bardzo cenny i wysokowartościowy wapń.
Podobnie jak w wypadku musli dla ludzi, tego typu pasza dla koni także wymaga odpowiedniego dawkowania. W wypadku kucyków czy też koni młodych, wystarczy zaledwie od 100g do 250g musli, natomiast w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie winno wynosić od 300 do 600 g na dzień. Znacznie większych porcji potrzebują konie (więcej na stronie http://nadwigrami.pl) wyścigowe, ponieważ w ich wypadku powinno to zostać aż 15 kg musli dziennie.

Opisywane musli sprzedawane jest w opakowaniach o wielkości 20 kg oraz posiada poza tym witaminę A, D3, E i biotynę, mangan czy też selen i miedź. Karma dieta dla kota ta stanowi więc idealne źródło koniecznych do poprawnego funkcjonowania należącego do nas konia witamin oraz różnych składników mineralnych.