Niejeden właściciel czworonoga pragnie dać mu wygodne miejsca do spania

Nasze zwierzaki
Każdy psiak powinien mieć w domu wyznaczone swe miejsce – swoją przestrzeń, gdzie będzie mógł spać i odpoczywać.
Niekiedy zdarza się tak, że rozpieszczony przez nas szczeniak śpi z nami w łóżku.

kluby

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
ośrodek

Autor: rickpilot_2000
Źródło: http://www.flickr.com
Później, kiedy jest już duży, nie będzie miał zamiaru zbytnio oduczyć się tego przyzwyczajenia. Z tego powodu musimy od maleńkiego przyzwyczajać naszego przyjaciela, że jego miejscem do spania nie jest nasze łóżko, a jego legowisko.

Ciekawią Cię nowinki? Więc bądź na czasie (https://acana.com.pl/karma/czy-psy-sa-wszystkozerne/)! Dlatego powinieneś przeglądnąć kolejny tekst na interesujący nas temat, by dojść do bardziej dokładnych treści.

Tam może mieć własny pled i ukochane maskotki. W tym miejscu powinna również znaleźć się jego miska na jedzenie oraz wodę. Pamiętajmy, że legowisko musi być dostosowane rozmiarem do naszego psa. Zatem, jeśli minie pewien okres i przestanie już być szczeniaczkiem, to będziemy musieli kupić mu kolejny kojec. Nowe legowiska są wytwarzane z tworzyw, które bez problemu można prać w pralce. Jeśli często podróżujemy, to warto pewnie zastanowić się nad tym, czy nie nabyć legowiska, które można przypiąć pasami na tylnym siedzeniu w aucie. Jeżeli poza tym zamówimy specjalne szelki dla czworonoga, które też będziemy w stanie przypiąć do legowiska, to będziemy pewni, że nasz psiak jest bezpieczny podczas jazdy. Dodatkowo zapewni nam to gwarancję, że psiak nie będzie rozrabiał w samochodzie.

Mogłoby być to przecież dosyć niebezpieczne dla kierowcy, gdyby niespodziewanie jego pies wskoczył mu na kolana, ponieważ pragnąłby się pobawić. Większość najwyższej klasy legowisk jest stworzona z tworzyw, które wytrzymają figle naszego psiaka – jego zęby oraz pazury.