Karma dla czworonożnego przyjaciela – jak z tak mnóstwa znaleźć tę najlepszą?

Bez kategorii
Podając pożywienie swojemu zwierzakowi da się zauważyć jego reakcję na nie. Po spożyciu pies może być wesoły lub też senny – to właśnie powinno przesądzać o tym, czy należy zmienić pokarm czy też nie. Czym sugerować się podczas zakupu?

Jeśli szukasz tego, co jest najlepsze i w największym stopniu zdrowe dla twojego pupila, powinieneś przygotowywać samemu pokarm, w miejscu zamieszkania, ze sprawdzonych składników. Nie każdy człowiek ma jednakże na to czas i chętkę, więc dobrym rozwiązaniem są wielorakiego typu puszki i saszetki dla zwierząt, innymi słowy „mokre jedzenie”. W stosunku do suchych odmian, mają w swoim składzie większą ilość białka zwierzęcego i wyraźnie mniej zbóż. Poprzez to pierwsze zwierzak będzie miał siłę do zabawy a nie stanie się znużony przez za dużą ilość pszenicy lub owsa.

Sucha karma (zobacz: sucha karma dla psa) dla zwierząt nie jest odpowiednim rozwiązaniem przy chęci właściwego odżywiania psa (warto odwiedzić). Uznanie zawdzięcza cenie oraz dacie użyteczności, co już powinno nas martwić. Składniki są odpowiednio akceptowane przez większa część pupili, w takim razie nie ma z reguły kłopotu z jej wyborem. Istnieją bez wątpienia wypadki, podczas gdy to jakiś ze składników obojętnie jakiej karmy będzie uczulał ciało zwierzaka, wtedy albo musimy selekcjonować jedzenie bez niego albo też właśnie jak już wspomnieliśmy, przyrządzać jedzenie samemu.

Koty

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Częste przypadłości towarzyszące alergiom to: łzawiące oczy, brzydko woniejące uszy, biegunki i inne niedogodności gastryczne. Metodą prób i błędów można dojść do tego, jakich środków nie toleruje pupil, ale najbardziej komfortowym wyjściem jest udanie się do weterynarza, który w profesjonalny sposób obada go i będzie mógł błyskawicznie odpowiedzieć nasze pytania. Nieco kontrowersyjnym zagadnieniem jest częste zamienianie karmy. Jest wielu przeciwników, jacy zapewniają, iż karma dla zwierząt zmieniana wielokrotnie jest przyczyną chorób żołądka.

Najlepsza jednak dieta to zarówno dla czworonożnego przyjaciela jak i człowieka poprawnie zbilansowana i zróżnicowana. Psom także zdoła się „przejeść” konsumowane przez dłuższy czas to samo jedzenie. Zresztą jak wiemy – pewne mają więcej białka, inne więcej minerałów, a więc odmiana jedzenia wpływa także na zintensyfikowanie odporności zwierzaka. Kiedy chodzi o zestawienie składnikowe, powinno się wybierać karmy na podstawie kurczaka bądź wołowiny.

Na konserwie czy nalepce musi widnieć także napis „świeże mięso”, żebyśmy mieli gwarancję iż nie będziemy faszerować swojego pupila czymś starym i być może niezdatnym do spożycia. Zawartość białka to przeważnie mniej więcej 15-20 procent, jeśli uda nam się dostać taką posiadającą około 50 %, nasz piesek będzie bez wątpienia bardzo zadowolony.

Jedzenie dla pupili, tak jak i dla ludzi ma spore znaczenie. Rozstrzyga o jego kondycji, samopoczuciu. Nie możemy faszerować go samym jałowym jedzeniem jakim jest karma dla zwierząt. Nie każdy może zezwolić sobie na samodzielne przygotowanie go, jednak warto postawić na różnorodność, aby psiak był napełniany białkiem, węglowodanami i minerałami w poprawnych ilościach.