Jak ciekawie urządzić nieduży balkon? Parę interesujących pomysłów, które spowodują, iż będziesz właściwie zawsze świetnie się tam czuć!

Hobby ogrodnicze, Ogród, Prace ogrodowe
Zwykle balkony w mieszkaniach służą nam raczej za składowisko niepotrzebnych rzeczy, których nie mamy gdzie trzymać wewnątrz. Jeżeli chcesz odmienić oblicze swojego balkonu i spowodować, iż stanie się on prawdziwą ozdobą Waszego bloku, a jednocześnierównocześnie Wy sami będziecie chętniej spędzać tam czas, oczywiście nasz artykuł jest kierowany właśnie do Ciebie – zapraszamy serdecznie!

donice i wazony

Autor: Ter Steege Poland
Zadbaj o kwiatyJeśli chcesz się czuć na swoim balkonie naprawdę dobrze, na pewno nie może zabraknąć tam zieleni. Rekomendujemy raczej kilka większych krzewów niż dużo mniejszych kwiatów – znakomicie zazwyczaj prezentują się wysokie doniczki, dzięki którym przykładowo możesz zasłonić widok z dowolnej strony. Wysokie doniczki na krzewy spowodują, że będziesz mogła odgrodzić się w szczególności od ulicy, jednak jeżeli masz balkon sąsiadujący bezpośrednio z innym balkonem, wtedy to rozwiązanie również sprawdzi się znakomicie – z pewnością znacznie lepiej niż dla przykładu odgradzanie się różnego rodzaju płotkami. Nawet klasyczna doniczka (polecam: osłonka na nóżkach w sklepie galeria decor) prostokątna będzie wyglądać o wiele lepiej – sprawdź.


Odpowiednie meble na balkon

Jeżeli chcesz spędzać na swoim balkonie także wolny czas, wówczas bez wątpliwości musisz pomyśleć również o jakichś fajnych meblach balkonowych. Zazwyczaj nie jest to duży wydatek, więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jeżeli nie lubisz nudy w wykończeniu, powinnaś postawić raczej na trochę tańsze meble – wtedy będziesz mogła je zmieniać nawet co sezon, dzięki czemu wystrój Twojego balkonu praktycznie nigdy nie będzie potrafił Ci się mocno znudzić.