
Sensory ruchu to również pomysłowy sposób na oszczędność energii, kiedy zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed zaśnięciem. Inne bardzo pomysłowe wyjście to wyłączniki zmierzchowe lub systemy takie jak inteligentny budynek, gdzie okres pracy pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo precyzyjnie zaprogramować – nawet w odniesieniu do konkretnych opraw. Możemy wówczas kierować także natężeniem oświetlenia, a co najważniejsze „udawać”, że znajdujemy się w domu nawet podczas wypoczynku. A jako że dojście do systemu otrzymujemy przez internet, można regularnie edytować ustawienia, stwarzając pozór obecności kogoś w domu. Wówczas lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo ochraniają nasz dobytek.
Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia połączenie dobrej funkcjonalności lamp, jak i znakomitego efektu ozdobnego. Możemy wybrać bardzo ciekawe lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które także można umiejscowić bezpośrednio na trawie. Należy tylko pamiętać o tym, żeby instalacja elektryczna służąca do zasilania oświetlenia ogrodowego była schowana w ziemi.
Ciekawe dane na ten temat poczytaj tu (https://reacon.pl/) pod tym linkiem. Jest w tamtym miejscu mnóstwo ciekawych danych, które będą niesamowicie wciągające.
Walające się na trawniku przewody to ani ładny obrazek, ani bezpieczny, szczególnie jeśli w domu są kilkuletnie dzieci lub koty. Tak samo interesująca, a wygodniejsza z punktu widzenia wygodnego jedzenia kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która rozświetli ogrodowy stolik jasnym, białym światłem. Z kolei słupki ogrodowe znakomicie posłużą do oświetlenia ścieżki do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.
Lampy do ogrodu do kupienia w