Na co należy zwrócić uwagę planując ogrodzenie idealnego ogrodu.

Prace ogrodowe
Planując ogród warto zaplanować się w jaki sposób go ogrodzić. Do dyspozycji mamy betonowe ogrodzenia które najbardziej mogą ochraniać naszą prywatność przed okiem zaciekawionego przechodnia.

Ogród da się ogrodzić metalowym ogrodzeniem. Zabieg ten aczkolwiek nie zawsze będzie pasował do designu ogrodu. Industrialne metalowe ogrodzenie w większości przypadków będzie wprowadzało dysonans do naszego ogrodu, te są bardziej odpowiednie aby ogrodzić posesje.Pozostaje więc klasyczny drewniany parkan lub zastosowanie siatki.
Jeśli nasze fundusze nie pozwalają na otoczenie ogródka drogim materiałem można zastanowić się nad siatką. Ogrodzenia Siatkowe są dobrą alternatywą – ogrodzenia siatkowe. Siatka która jest rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami lub ramą jest tanim i powszechnym rozwiązaniem. Wpasowuję się zarówno do ogrodzenia ogródka w mieście czy poza nim jak i na wsi. To łatwe i skuteczne rozwiązanie, doskonale ochrania ogródek przed niespodziewanymi natrętami. Kolejnym walorem jest taniość surowca oraz łatwy montaż. Nie trzeba być specjalistą aby dobrze i skutecznie powiesić siatkę na słupkach.
ogrodzenie

Autor: ARAD
Źródło: ARAD
Montując siatkę warto pamiętać o kupieniu słupków na których zostanie ona zamontowana. Są to najczęściej metalowe rury lub pręty o przekroju prostokąta. Słupy tepręty (nasze linki)epia się specjalnymi kapturkami z materiału sztucznego. Pozwoli to ochraniać słupki przed korozją i zabrudzeniem które przez otwór może do niego wlecieć. Montując słupki warto też pamiętać aby były one wkopane w ziemię przynajmniej na 50 cm.

Zapewni to idealną stabilność ogrodzenia naszego ogródka. Pod ogrodzenie (zobacz ogrodzenia panelowe zachodniopomorskie) można wylać też betonowe fundamenty co w jeszcze większym stopniu powiększy jego stabilność i odporni je na nadgryzienie zębem czasu. Takie rozwiązanie polecane jest przez fachowców przy piaszczystym terenie.