Rola substancji roślinnych przy wspomaganiu i profilaktyce organizmu przy problemach ze zdrowiem

Bez kategorii
Różne rośliny od wieków wykorzystywane były w medycynie przy leczeniu rozmaitych chorób i schorzeń. W pewnej chwili ludzie zachłysnęli się substancjami produkowanymi w laboratoriach, odcinając się od tego, co oferuje przyroda. Faktycznie w niejednym przypadku bez współczesnych leków trudno by było walczyć z różnymi chorobami, lecz w profilaktyce i wspomaganiu organizmu powinno się pamiętać o tym, co oferuje nam przyroda.

nasiona

Autor: king_david_uk
Źródło: http://www.flickr.com/
Jednak w ostatnim czasie bardzo dużo osób sięga po naturalne produkty, mając świadomość z tego, jak cenne właściwości one mają. Tak naprawdę zdecydowana większość roślin posiada mniejsze lub większe właściwości lecznicze, posiadając czy to jakieś witaminy, czy inne pożądane związki. Jest też wiele roślin, jakie wyraźnie wyróżniają się wśród innych składem, i to one właśnie są bardzo chętnie stosowane w profilaktyce zdrowotnej. Rośliny takie regulują pracę licznych narządów lub też polepszają odporność, dzięki temu doskonale mogą się sprawdzać przy wielu dolegliwościach.

Przy problemach z układem trawiennym, biegunkami albo zaparciami świetnie sprawdzają się nasiona siemienia lnianego oraz babka płesznik ziarno. Obie te rośliny stymulują wydzielanie śluzu w układzie pokarmowym, poprawiając tym samym przesuwanie się trawionego pożywienia. Nasiona tych roślin mogą regulować pracę żołądka i jelit, można je także stosować przy hemoroidach, wrzodach i pozostałych schorzeniach narządów przewodu pokarmowego – sprawdź jak stosować łuski babki jajowatej.

Zaciekawił Cię zaprezentowany tekst? Jeżeli tak, to na pewno sprosta Twoim wymaganiom też kompleksowy tekst (http://www.obozywedrowne.com/obozy-w-sudetach/), który zaprezentowaliśmy w linku pod spodem.

Osoby mające kłopoty z poziomem cukru czy cholesterolu również się zapewne ucieszą z tej wiadomości, gdyż nasiona tej rośliny również przy tych problemach świetnie się sprawdzają. Zupełnie inne, co nie oznacza że mniej istotne właściwości lecznicze i profilaktyczne ma niepozorna roślina z mórz, zwana chlorellą – na co jest chlorella w tabletkach lub w proszku. Posiada ona mnóstwo cennych elementów i witamin, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety. Chlorella tabletki mają w sobie jeszcze sporopolleinę, która radzi sobie z toksynami i metalami ciężkimi, przez co ich codzienne zażywanie po prostu odtruwa organizm.