O jakich sprawach należy pamiętać przygotowując legowisko dla swego psiaka?

Nasze zwierzaki
Wszyscy miłośnicy czworonogów stają czasami przed koniecznością przygotowania psu odpowiedniego miejsca wypoczynku. Jednak pies mógłby nie chcieć z różnorodnych powodów spędzać tam czasu.

polowanie

Autor: Torrey Wiley
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z nich może być dla przykładu to, że tego typu stanowisko nie jest wystarczająco miękkie lub proponuje po prostu zbytnio małą ilość miejsca. Tego typu towar można by kupić w sklepie zoologicznym albo w pewnym obszerniejszym supermarkecie. Jeszcze większy wybór jest z pewnością w internecie. Przy wybieraniu legowiska należy zwracać uwagę, czy nie jest ono zbytnio twarde lub zbytnio małe. Potem, podczas używania legowisko nie powinno być także brudne ani zamoczone. Powinno za to być położone w centrum naszego mieszkania, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia ludzi, mógłby być następnym prawdopodobnym powodem, dla którego psiak nie będzie chcieć spędzać czasu w kupionym przez nas legowisku. W co poniektórych przypadkach niezłym wyjściem jest stosowanie dwóch. Jedno można zorganizować w często używanym przez domowników przedpokoju, natomiast drugie może zapewniać dobre warunki do spokojnego snu.
Czy potrafisz odpoczywać?

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Jeśli naszym psiakiem jest nieduży szczeniak i zamiast korzystać z legowiska w nocy przychodzi na nasze łóżko, nie trzeba na niego krzyczeć. Oznacza to wyłącznie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na wpraszanie się do łóżka, gdyż oduczenie go takich zachowań mogłoby być trudne. Znacznie korzystniej jest przygotować posłanie szczeniaczka niedaleko naszego łóżka.

Przyzwyczajenie do legowiska może wymagać czasu, kiedy już tak się stanie, pies (zobacz e-hunter transportery dla psów) z pewnością je polubi. Można go dodatkowo zmotywować wkładając do posłania jakąś lubianą przez psa zabawkę.