Czym jest elektryczny pastuch, jak on działa i czy to jest dla naszego pupila bezpieczne wyjście?

Nasze zwierzaki
Czy wiesz, że nawet jeśli masz nie ogrodzoną jeszcze działkę, to jej także może pilnować Twój psiak? Teraz w dobie elektronicznych gadżetów są tak zwane niewidoczne bramy, które tak jak te rzeczywiste, spełniają swą rolę, ale nie przesłaniają widoku.
Wspomniany elektryczny pastuch dla psa działa na zasadzie bezbolesnych dla naszego psa impulsów dźwiękowych i elektrycznych przesyłanych do szczególnej obroży z nadajnika, które wysyłane są w tym czasie, kiedy pies przekroczy 1 z trzech wyznaczonych przez nas stref.

Początkowa, którą można określić słowem ostrzeżenie, oznajmia psu, że zaczyna opuszczać pilnowaną przez niego strefę.

Zobacz więcej w tym serwisie i poznaj omawiane zagadnienie też z innej perspektywy – one bez dwóch zdań również Cię zaciekawią!

Druga to przestroga, natomiast trzecia wysyła kilka wymienionych WCześniej bezbolesnych, ale jednoznacznych impulsów elektrycznych. Są one dla naszego psa kompletnie bezpieczne. Naturalnie prawdopodobne jest wykorzystanie paru psiaków równocześnie, jednak wymaga to kupienia dodatkowych odbiorników.

elektryczny pastuch dla psa

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby dodać, że są one oferowane w różnorodnych rozmiarach, z tego też powodu można by dobrać właściwy również dla tych najmniejszych ras. Co ciekawe, niektórzy ludzie myślą, że wspomniany elektryczny pastuch dla psa mógłby być użyty również w przypadku innych czworonogów. Są odmiany pastuchów, w których można samodzielnie ustawić ostrzeżenie dźwiękowe, jak i zakres impulsu. W wypadku pastucha dla większej działki, wytwórca zaleca użycie większej cewki.

Udało nam się przykuć Twoją uwagę naszym intrygującym wpisem? Fantastycznie. Tym samym namawiamy – kliknij odsyłacz i przenieś się do nowej witryny po fakty.

Taka elektroniczna obroża sprzedawana jest w sklepach zoologicznych oraz w internecie.

Opisywana w niniejszym artykule obroża jest naturalnie odporna na działanie wody, co jest wyjątkowo użyteczne przy wielu psich zabawach. Zasięg działania takiej elektronicznej obroży mógłby liczyć około 300 metrów, a sam pilot jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i nowocześnie zaprojektowany.