Straty w ogródku wywołane przez gryzonie – w jaki sposób im zapobiegać

Bez kategorii
Ogrodnictwo jest niezwykłym zajęciem, jakie zdoła sprawić dużo radości, ale też kosztuje sporo trudu i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i każdą wolną chwilę poświęca na dbanie o swój zielony skwer. Nie można ukryć, że gdy wszystkie kwiaty zaczynają pięknie rosnąć satysfakcja z wypełnionej pracy jest ogromna. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są bolesne. Należy wskutek tego interesować się tym, w jaki sposób da się ochraniać rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem bądź chłodem, a także jak sprawnie pozbywać się gryzoni.

kopiec kreta

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
W rozlicznych marketach ogrodniczych da się odnaleźć niezwykle dużo rozwiązań, dzięki którym ograniczymy szkodnikom dostęp do naszego ogrodu. Nie można ukryć, że zmorą każdego ogrodnika są krety i nornice. Poza tym, że budując kopce w glebie zaburzają całkowity wygląd ogródka to dodatkowo zjadają bulwy kwiatów a także nasiona roślin. Bez dwóch zdań jest to największa szkoda, albowiem cebulki ślicznych roślin nie są tanie i proste w dalszym utrzymaniu. Z tego powodu należałoby namyślić się, czy nie korzystniej jest wydać nieco więcej pieniędzy i z początkiem sezonu inwestować w porządne rozwiązanie. Do takich niezaprzeczalnie przynależy siatka na krety, która dobrze blokuje ich dostęp do centralnej części ogródka (). Skonstruowana z solidnego materiału i z ścisłym splotem jest zwyczajnie dla gryzonia granicą nie do zwyciężenia. Ceny analogicznych siatek w sklepach internetowych są niesłychanie przystępne, stąd warto od samego początku zakupić potrzebną ilość metrów, żeby rozłożyć ją na jak najogromniejszej przestrzeni ogródka. Czytaj też

kret w ogrodzie

Autor: Serena
Źródło: https://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że siatka na krety jest jak najbardziej bezpieczna dla gryzoni i innych zwierząt, skutkiem czego wielu ludzi chętnie z niej korzysta. W przeciwieństwie do innych rozwiązań jest niedroga i łatwa w wykorzystaniu. Gdy tylko możemy wykorzystujmy z takich sposobów, by uniknąć dodatkowych kosztów połączonych z dewastacją ogrodu.

Prezentowane w tym poście kwestie Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij ponadto tu – to bardzo wiarygodna witryna (www.febestore.pl/256/zawiasy-do-bramy) dla miłośników takiej tematyki.

Nigdy nie przewidzimy, czy jakieś gryzonie nie zasiedlą się niedaleko naszego terenu.