Uczenie psa chodzenia na nienaciągniętej smyczy, wymaga od właściciela sporo poświęcenia.

Nasze zwierzaki
Psia wierność i miłość to nieoceniony klejnot. Trzymanie psiny to także jego właściwe wytresowanie. Wyłącznie do właściciela psa należy wybór, czy pragnie realizować każde kaprysy swojego pieska, czy może wyuczy go dobrych manier. Mimo to opłaca się przeznaczyć czas na szkolenie psa, dzięki temu powstają i nawiązują się dobre kontakty pomiędzy właścicielem i psiakiem.

popularna strona 

<div style="text-align:justify">Wytresowany pies, który odbiera podstawowe polecenia, dostarcza z pewnością więcej radości posiadaczowi psa. Z kolei niewychowane psy sprawiają wiele kłopotów. Z problemem psiaka ciągnącego smycz boryka się wielu właścicieli psów. Trzeba pamiętać , że psiaki działają odruchowo i kochają uganiać się za wszystkim, co [TAG=uciekć’ title=’pies na spacerze’ style=’margin:3px;’/></p>
<div class=
Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

.

Po to by prowadzenie psa na smyczy sprawiało przyjemność i było zajęciem nie wymagającym wysiłku, wystarczy nauczyć psa spacerowania na luźnej smyczy. Aby skutecznie uczyć psa utrzymywania smyczy nienapiętej, należy mieć świadomość powodu, dla którego kundel szarpie smycz. Przesłanka jest prozaiczna – po prostu szarpiąc smycz, zawsze udaje mu się szybciej dotrzeć do wybranego obiektu.

W związku z czym różne psy wypracowują sobie różne koncepcje naprężania. Ciągnięcie smyczy wynika z braku kontroli emocji i zbyt dużym ożywieniem psychicznym na przechadzce. Czasem trzeba potrudzić się nad psim zdyscyplinowaniem, a smycz zrobi się luźna. Jeszcze jedną przyczyną tego, że pies szarpie smycz, może być jej rodzaj.

zwierzakowo.pl/sklep/smycze-i-obroze-dla-psow

Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne są rozciągane smycze dla psów typu „flexi”, które same rozwijają się i zwijają a dodatkowo nie plączą się pod nogami na spacerze z psem. Doktryna dobra, ale w rzeczywistości taka smycz przyzwyczaja psiaka do napinania smyczy. Dlatego, jeśli pies (porównaj ofertę na e-hunter poduszki dla psa) jest młody, którego od niedawna zapoznajemy ze smyczą, powinniśmy zaniechać stosowania takiego typu smyczy.

Z pewnością dla szczeniaków korzystniejsze będą smycze dla psów o długości do dwóch-czterech metrów, z taśmy, przepinane w zależności od potrzeb długość, tzw. treningówki, dzięki którym to posiadacz psa kontroluje, odległość na jaką odchodzi pies. Treningówki smycze dla piesków ogólnie pozwalają skuteczniej podporządkować psa, bo są praktyczniejsze i krótsze, niż automatyczne.