Adoptujemy zwierzaka, tylko którego?

Bez kategorii
Setki badań wiarygodnych naukowców wskazało, że hodowanie zwierzęcia może zagwarantować całą masę benefitów człowiekowi. Przedstawiamy kilka przydatnych informacji, które pozwolą ci wybrać futrzastego pupila.

akwarium

Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniesz mieć w mieszkaniu kotka, musisz zastanowić się nad jedną fundamentalną rzeczą. Koty to futrzaki, które lubią eksplorować świat. Aby kot nadczynność tarczycy u kota był zadowolony, musisz zapewnić mu możliwość opuszczania domu. Nie okłamujmy się – trzymanie kota w niewielkim domu w bloku na ósmym piętrze to prawdziwy sadyzm. Kot to znakomity towarzysz, radość z jego obecności jest duza, jednak powinno się zważać na dobro zwierzęcia i nie przygarniać go, by do końca życia siedział zamknięty w czterech kątach. Trzeba pamiętać, że swobodnie biegający po dworze kot musi być regularnie odrobaczany.

Dużo łatwiej jest z psami. Takiego pupila można bez trudności wyprowadzać na przebieżki, dzięki czemu zapewni się mu porządną dozę aktywności. Warto wiedzieć, że pies to znakomity nabytek dla domu, którym właśnie przyszedł na świat potomek. Dzieciak, który wychowuje się z psem, może szybko uczuć się mnóstwa dobrych rzeczy. Kluczowe jest to, że w maluchu wykreuje się empatia oraz poczucie odpowiedzialności. Na dodatek, jeśli przygarniesz sporego zwierzaka, twój potomek będzie zawsze przy nim odpowiednio chroniony. Podsumowując już temat futrzaków, mała dygresja – nie nabywajcie takich pupilów u hodowców, adoptujcie je ze schroniska!

Dla nerwusów fantastycznymi podopiecznymi są rybki. Wielogodzinne obserwowanie sennie pływających zwierząt odprężająco oddziałuje nawet na chronicznych nerwusów. Tego gatunku pupile wykazują pewną wielką zaletę – nie wymagają wielu zabiegów. Wszystko, co jest w tej kwestii najistotniejsze, to zamówienie odpowiedniego akwarium oraz dopasowanego pokarmu. Jeżeli chodzi o pojemniki dla rybek, najkorzystniejsze są. Posiadanie rybek to całkiem kosztowne hobby – na wysokiej jakości pakiet powinno się przeznaczyć nawet kilka tysięcy złociszy.