Kilka koncepcji idealny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu

Bez kategorii
Ostatnio bardzo popularne okazały się trampoliny stawiane za domami na podwórku. Takie trampoliny ogrodowe szczególnie podczas cieplejszych dni są świetną rozrywką dla naszych dzieci. Na początku powinniśmy dzieciakom wyjaśnić, że najlepiej, kiedy na trampolinie skacze jedna osoba, bo wiadomo jak to bywa z dzieciakami. Trudno im panować nad swoimi podskokami i mogą sobie przypadkiem wyrządzić krzywdę.

trampolina

Autor: Richard Leeming
Źródło: http://www.flickr.com
Ale, jeśli dzieci są ostrożne i wysłuchują wskazówek rodziców to nie ma większych problemów z zabawą na takiej trampolinie. Taka trampolina okazuje się świetnym sposobem na zajęcie czymś maluchów. Fajniejsze to niż jakby dzieci miały siedzieć przed laptopem przez cały wolny czas. Taka trampolina będzie również idealnym sposobem na rozgrzewkę przed ćwiczeniami. Z trampoliny ogrodowej mogą korzystać także dorośli. Warto włączyć ją w naszą gimnastykę. Takie urozmaicenie dobrze nam zrobi. Ostatnio było głosno o tym, że tanie trampoliny działają na szkodę młodego kręgosłupa. A prawda jest taka, że zdrowszy jest ruch niż siedzenie przed laptopem. Jeśli dziecko nie będzie skakało codziennie po pięć godzin na trampolinie to wszystko będzie w porządku.

Wiele razy podczas wakacji wypożyczaliśmy w miejscowościach wypoczynkowych gokarty. Jednak nie były to typowe autka, jak te, które spotykamy na torze dla gokartów, a były to całkiem fajne gokarty na pedały. Taki gokart na pedały daje możliwość na przyjemny sposób objechać na przykład jakieś jezioro promenadą. Wypożyczenie gokarta na godzinę to cena od dziesięciu do dwudziestu złotych. Warto z niego skorzystać, bo to naprawdę fantastyczna zabawa. Można wypożyczyć gokart dla jednej, dwóch, trzech a nawet czterech osób.

trampolina

Autor: torvald
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli, więc zauważymy, że gdzieś wypożycza się gokarty na pedały to możemy śmiało z takiej wypożyczalni skorzystać. Poznaj również: gardencenter.pl/category/drewniane-ogrodowe-domki-dla-dzieci.

Na takich gokartach, po prostu trochę się rozruszamy. Poza tym niezbyt się męczymy, bo dwie osoby muszą pedałować. Można to potraktować, jako dodatkową rozrywkę. Gokarty (gokarty wrocław) są lepsze niż rowery, bo gdy mamy małe dziecko, to na pewno będzie dla niego wielką frajdą przejażdżka takim gokartem. Dlatego przy pierwszej nadarzającej się okazji skorzystajmy z gokartów na pedały, by sprawić radość swoim pociechom i sobie również.