Ten, kto decyduje się na przygarnięcie lub kupno kotka, powinien zadbać o to, aby dobrze mu się żyło

Bez kategorii
Kociaki są słodkie oraz takie puszyste. Rzecz jasna, muszą również prawidłowo jeść.
Lata, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono czymś ze stołu, na szczęście w końcu odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj mądrzy właściciele pupilów są już świadomi tego, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe. dieta psów oraz kotów jest różna. Ponadto inaczej karmi się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Zatem trzeba postawić na sprawdzone karmy od rzetelnych producentów. Wówczas nie będziemy musieli się martwić, co i jak gotować. Na dodatek zaoszczędzimy również masę czasu. Możemy wybrać karmę mokrą lub suchą. U kociaków często lepiej sprawdza się karma mokra. Musi ona oczywiście zawierać sporo mięsa, ale też kawałki ryby i warzywa, by mózg naszego ulubieńca rozwijał się jak należy. Niezbędne są również witaminy i inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to najlepiej ją zmienić. W szczególności jeżeli nasz pupil dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na coś uczulony. W większości sklepów zoologicznych można kupić niewielkie porcje z różnych firm, aby móc je wszystkie wypróbować.

Przechodząc do sedna kwestii – ta proponowana strona www (http://sklep.acana.com.pl/dla-psa/23-acana-regionals-ranchlands-dog.html) przedstawia trochę odmienny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało napisane w tekście, który w tym momencie przeglądasz.

Zostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Istotne, aby wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby oraz błyszczącą sierść. Karmę trzeba również odpowiednio dobrać do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Musimy o tym pamiętać.