Każdy kociak jest wart tego, aby karmić go odpowiednim pożywieniem

Bez kategorii
Czasy, kiedy zwierzęta podkarmiało się pozostałościami ze stołu, dzięki Bogu pomału odchodzą do lamusa.
Dzisiaj zdecydowanie liczna grupa posiadaczy kotów czy psów zamawia dobre karmy dla swych pupili.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotami jest o tyle trudniej, że potrafią być one niekiedy wybredne. W momencie, kiedy w domu pojawi się kotek, należy zastanowić się, czy chcemy go karmić tylko suchą karmą czy też mokrą. Można przykładowo na zmianę dawać mu przeróżne warianty jedzenia, by się nie znudził. Koty najczęściej wybierają mokre karmy. I nie ma co się dziwić, ponieważ nawet dla człowieka pachną one raczej przyjemnie. Jeżeli pragniemy, by nasz kot był zdrowy i miał błyszczącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których widnieje informacja, że w ich składzie znajduje się wyłącznie kilka procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna w głównej mierze mieć w sobie mięso oraz bulion mięsny, bo koty taką mają właśnie naturę — jedzą mięso.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc czytaj jeszcze, co chcesz na następnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Wszystkie zboża są dla nich trucizną. Nie wybierajmy więc w sklepach tych puszek czy saszetek, które mają w składzie pszenicę, kukurydzę czy przykładowo żyto. Ryż jest trawiony przez układ pokarmowy kota i wobec tego jego nieduża ilość może się znaleźć w jego misce. To samo dotyczy warzyw — małe ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy powinno stanowić mięso.

Pozostałe 30% to rosół, witaminy, mikroelementy oraz przykładowo kwas Omega-3. Nasz kot na pewno będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to po prostu rarytas. Pamiętajmy także o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej przypadło mu do gustu.