W jakich sytuacjach specjalna elektroniczna obroża może okazać się przydatna?

Nasze zwierzaki
Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach różne nowinki technologiczne zawitały także do tego typu branży jak kynologia? Istnieją specjalistyczne innowacyjne obroże, jakie nie tylko bardzo pomagają przy treningu psa, lecz też sprawiają, że nie będziemy zmuszeni bać się, że psiak zniknął bezpowrotnie podczas jakiegoś dalszego Spaceru.
Taka obroża elektroniczna to urządzenie, z jakim wcześniej należy psa zapoznać tak, aby nie obawiał się nie znanego mu elektronicznego przyrządu.

Funkcjonuje ona jak przedłużenie dłoni właściciela. Konkretnie po naciśnięciu guzika, który znajduje się na pilocie do obroży, przesyłany jest lekki impuls elektryczny, jaki powoduje, że wytrenowany wcześniej pies przestaje robić niedozwoloną czynność. Wymieniona elektroniczna obroża przydaje się w wielu często spotykanych okolicznościach. Przykładowo wtedy, gdy pies ma tendencje myśliwskie i uwielbia biegać za spotkaną przykładowo w lesie zwierzyną. Innym często spotykanym przykładem mogą być skaczące (z różnorodnych powodów) na ludzi psy. Wtedy, żeby przywołać czworonoga do porządku, wystarczy tylko naciśnięcie pewnego przycisku. To niezwykle ważne dla zainteresowanych, którzy mogą nie przepadać za tego typu witaniem przez naszego czworonoga.
obroża elektroniczna

Autor: Helena Polak
Źródło: http://www.flickr.com
pies

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości okoliczności, gdy takie obroże mogłyby się przydać jest niezwykle dużo, ale nie należy zbyt często korzystać z takiej obroży.

Przecież przekazywane psu polecenia muszą być przejrzyste i proste do zrozumienia, z kolei włączanie wibracji, jakie następują po naciśnięciu wspomnianego przycisku, mogłyby wzbudzić u psiaka irytację. A taka obroża (więcej treści na ten temat) nie służy przecież do denerwowania naszego czworonoga.