Kwiatowy savoir-vivre, zatem o jakich prawidłach pamiętać wręczając kwiaty

Hobby ogrodnicze, Ogród
Cięte kwiaty są upominkiem uniwersalnym. Wręczamy je z okazji imienin, Dnia Kobiet, kiedy pragniemy komuś podziękować lub kogoś przeprosić, kiedy składamy gratulacje, gdy witamy, a także gdy żegnamy.

Można nimi obdarować zarówno kobietę, jak też mężczyznę – .
kwiaty online

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com
I, co ważne, nie są czytane jako łapówka, dlatego bez kłopotu możemy je dać nauczycielowi, dyrektorowi, czy lekarzowi składając podziękowania. Dobierając kwiatki do danej okazji powinno się pamiętać o paru regułach. Jeżeli ofiarujemy bukiet z paru kwiatów, ich ilość winna być nieparzysta. Mimo ogólnej opinii nie chodzi tu o zabobony wróżące nieszczęście, jednakże o względy kompozycyjne – korzystniej prezentuje się bukiet z pięciu, aniżeli z czterech kwieci. W przypadku, kiedy ich dokładna liczba nie jest dostrzegalna, wówczas ta zasada nie ma zastosowania, jako że która z pań nie chciałaby otrzymać od ukochanego bukietu ze stu róż? Wyjątek stanowią obrzędy pogrzebowe, gdzie uważa się, iż liczba kwieci winna być parzysta. Współcześnie możesz zamówić kwiaty (więcej informacji w serwisie http://projektoskop.com.pl/27-aby-amarylis-ponownie-zakwitl) przez Internet – kwiaciarnia Zielona Oliwka online nie wychodząc z mieszkania.
Róże, czy też gerbery? Żółte czy czerwone? Takowe pytania zadajemy sobie często podczas wyboru kwiatów, którymi chcemy obdarować osobę nam bliską. I znaczenie mają tutaj nie wyłącznie zasady kompozycji, ale również symbolika kwieci a także odcieni. Chociaż w dzisiejszych czasach reguły te nie są egzekwowane rygorystycznie oraz kwiaty wręczamy biorąc pod uwagę głównie preferencje darzonego, to należałoby znać kilka wskazówek, które pomogą nam uniknąć skonfundowania przy osobie o tradycyjnych poglądach. Kiedy chcemy okazać szacunek, najbardziej odpowiednie będą gerbery albo anturium. Kiedy potrzebujemy kogoś poprosić o przebaczenie, wręczamy bukiecik z maków.

Chryzantema symbolizuje wieczność, stąd ma tak obszerne użycie tak przy uroczystościach żałobnych jak również ślubnych, w których oznacza wieczną miłość. Dziś bez trudności można zadysponować kwiaty z dostawą do domu.