Meble ogrodowe na taras: jakie modele wybrać?

Hobby ogrodnicze, Ogród
Meble ogrodowe z drewna, meble ogrodowe z metalu, meble ogrodowe plastikowe, meble ogrodowe z wikliny – wybór jest duży. Podpowiadamy które meble ogrodowe wybrać na ogród.

Meble ogrodowe drewniane są uniwersalne. Klasyczne wzory pasują zarówno do klasycznej, jak również nowomodnej architektury.

Masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę i przeczytać następne wątki na ten temat? To świetnie – kliknij zatem na hiperłącze i wejdź do interesującej strony.

Najsolidniejsze są z drewna egzotycznego. Nie podupadają pod wpływem zmiennych warunków pogodowych i są odporne na pleśnie i szkodniki. Nie muszą być niczym chronione, chociaż zazwyczaj się je olejuje, aby zapobiec szarzeniu drewna (jeżeli powierzchnia jest już poszarzała, trzeba ją usunąć, delikatnie przecierając wełną stalową oraz pomalować olejem do drewna). Równie solidne są meble z akacji i z dębu. Mniej solidne są sosna, świerk oraz olcha. Stworzone z nich meble muszą być zaimpregnowane.

Meble ogrodowe z wikliny, rattanu a także innych włókien roślinnych. Takowe meble są leciutkie i trwałe, pod warunkiem że nie są namaczane przez deszcz. () Z tej przyczyny nadają się przede wszystkim na zadaszone tarasy. Plecione meble mają z reguły charakter rustykalny albo kolonialny, choć zdarzają się również bardziej nowoczesne wzory. W handlu są meble surowe czy pokryte lakierem w odcieniu naturalnym oraz farbowane. Najtrwalsze są te z włókien bananowca a także nieokorowanego bambusa.

dystrybutor iCASA

Autor: Skagerak Denmark
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Meble ogrodowe ze sztucznego tworzywa. Najbardziej mocne są meble z tworzywa sztucznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się dużą solidnością na warunki pogodowe, nie blakną pod działaniem promieni UV a także nie pękają na mrozie. Lekkie, poręczne, o interesującej formie oraz kolorze, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne siermiężne plastiki. Od kilku lat popularne są meble ogrodowe z technorattanu. Ręcznie wyplatane odtwarzają naturalną plecionkę rattanową, są jednakże od niej nieporównywalnie trwalsze.

Meble ogrodowe z aluminium. Meble z takiego materiału mają na ogół nowomodny kształt, dlatego dobrze wyglądają w połączeniu ze współczesną architekturą i minimalistycznym ogrodem. Są leciutkie oraz odporne na warunki atmosferyczne. Aluminium nie koroduje, więc nie musi być niczym ochraniane. Najczęściej jest łączone z innymi surowcami – drewnem, plastikiem, wzmacnianym szkłem ewentualnie tkaniną.