Porządny żwirek do kuwety to rzecz, w którą powinien zainwestować każdy wielbiciel kotów

Nasze zwierzaki
Wśród wielu osób panuje niesłuszne przekonanie, że koty są brudnymi zwierzętami i po prostu śmierdzą poza przygotowanym przez nas pudełkiem.

Sytuacja ta może być spowodowana niewłaściwym rodzajem wyściółki w kuwecie. Wybierając się do sklepu zoologicznego możemy się przekonać, że ich oferta żwirków dla kotów może przyprawiać o ból głowy.

żwirek silikonowy dla kota

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
zwierzak

Autor: thecoolspringpack
Źródło: http://www.flickr.com
Hitem ostatnich lat jest z pewnością żwirek silikonowy dla kota. Wbrew pozorom żwirek ten nie jest wcale produkowany z silikonu. Jego określenie pochodzi od angielskiego ekwiwalentu słowa „krzem” czyli silicon.

Czy posiadasz wątpliwości odnośnie do opisywanej kwestii? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na to zapytanie – niewątpliwie będą one niesamowicie ciekawe.

Żwirek wytwarza się z żelu krzemionkowego, który cechują duże właściwości absorpcyjne.

Dzięki temu świetnie nadaje się do roli wyściółki kuwety. Żwirek silikonowy jest higieniczny i umożliwia bezproblemowe utrzymywanie czystości w kociej toalecie.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący, to bez obaw przeczytaj też uwagi na temat (https://www.acana.com.pl/karma/) – one również są warte Twojego zainteresowania.

Dodatkowym plusem jest jego lekkość – noszenie toreb żwirku ze sklepu do domu nie powinno być już tak męczące.