Z jakiego powodu drewno jest tak chętnie wykorzystywanym materiałem na konstrukcje, opis jego najważniejszych zalet.

Hobby ogrodnicze
Jednym z najpopularniejszych materiałów budowlanych, bardzo uniwersalnym i wszechstronnym, jest drewno. Używa się go do budowania wielu elementów wykończeniowych, lecz także gotowych obiektów czy nawet domów. Drewno jest stosunkowo lekkie, odpowiednio zaimpregnowane bez żadnego problemu wytrzymuje długie lata, a poza tym bardzo ładnie się prezentuje.

Jako materiał konstrukcyjny wykorzystać można sporo rozmaitych gatunków, które się różnią wyglądem i wytrzymałością. Poza tym bez problemów może być pomalowane na w zasadzie dowolny Kolor, przez co dopasować można elementy do potrzeb i oczekiwań. Drewno bardzo ładnie zgrywa się z kamieniem i często występuje właśnie w takim połączeniu. Na przykład fundamenty czy murki wykonywane są właśnie z kamienia, a cała reszta to deski, pale czy płyty. Nie bez znaczenia są też koszty, które są konieczne do stawiania danego obiektu. Tu drewno będzie miało sporą przewagę, ponieważ nie potrzebuje mocnych, dużych fundamentów, a także jest materiałem z jakiego buduje się dużo szybciej.
Bardzo dobrym przykładem takiej różnicy w cenie są wiaty drewniane. Spotkać je można przy wielu domach i pełnią tam rozmaite funkcje. Niektórzy pod wiatami przechowują różne przedmioty, a inni stawiają auta, jeżeli nie mają jeszcze swojego garażu. Jak można w praktyce zobaczyć, wiaty drewniane będą znacznie tańsze od murowanych, a dodatkową ich zaletą będzie to, że się je naprawdę szybko stawia. Następnym obiektem, jaki bardzo często pojawia się wokół naszych domów, są altanki ogrodowe – wiele z nich można zobaczyć pod adresem W ich przypadku drewno również bardzo dobrze się nadaje do budowy, co najwyżej dach zrobiony będzie z blachy albo dachówek. Altanki zależnie od konstrukcji mają albo lekką, ażurową postać, zabezpieczającą co najwyżej przed słońcem, a mogą także być znacznie solidniejsze, nadające się na bardziej chłodne dni.

Jeśli ktoś będzie chciał iść jeszcze dalej, to może sobie postawić niewielki drewniany domek. Za takimi konstrukcjami, które obejrzeć można na stronie szczególnie przepadają małe dzieci, dla jakich takie domki stanowią świetne miejsce do zabawy.