Koty zwykle umieją uszczęśliwić swych właścicieli — trzeba o nie jednak dbać i mądrze karmić

Bez kategorii
Słyszy się, że pies jest najwierniejszym towarzyszem człowieka. Jednakże kociak też ma możliwość sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.
Z reguły słyszy się od różnych osób twierdzenie, że kociaki bywają złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com

To nieprawda. Wszyscy koci behawioryści przekonują, że koty są jak dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają sobie znajdywać zabawę tam, gdzie nie wolno. Więc drapią meble, gryzą nogi od stołu oraz zrzucają przeróżne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeśli przygarniamy do siebie zwierzaka, to powinniśmy wiedzieć, że należy się z nim czasami pobawić. Ale także czyścić kuwetę oraz odpowiednio karmić. Powinniśmy zatrzymać się na chwilę na temacie karmy dla kociaków. Powinna być ona właściwie dobrana do wieku. Dla kociaków są zupełnie inne zestawy, bo potrzebują one o wiele więcej różnych mikroelementów i białek. Starszy kot również potrzebuje ciekawej Diety. Powinniśmy więc o tym porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma (zobacz: karma dla szczeniąt) musi być najwyższej jakości. Musi mieć w sobie kwasy omega i przeróżne witaminy. Musi być też smakowita. Są tacy, którzy twierdzą, że koty powinny jeść jedynie suchą lub mokrą karmę. Inni z kolei powtarzają, że da się to mieszać i dawać im normalnie suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.

Musimy samodzielnie wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwowanie naszego pupila. Co pewien czas możemy zmieniać smaki jego karmy oraz serwować mu smakołyki, które są w ofercie niemal wszystkich przedsiębiorstw, które produkują karmy.