Obroża elektryczna dla psa metodą całkowicie bezpieczną.

Nasze zwierzaki
Tresowanie psów, ucieczki albo bezustanne szczekanie zwierzaka to problem, z którym ich opiekunowie borykają się na każdym kroku. Znane jest stwierdzenie, że zwierzęta domowe mają umysł dwuletniego dziecka, co może znacznie utrudnić ich tresurę.

elektryczna obroża dla psa

Autor: Martin Thomas
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak metoda, która pozwala na ujarzmienie psa, a ponadto jest w pełni bezpieczna.
obroże elektryczne

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Elektryczna obroża dla psa (Dodatkowe info) jest sposobem, który znacznie pomaga w rozwiązaniu problemów, takich jak między innymi namiętne szczekanie, psucie kanap, ciuchów czy mebli, jak również ucieczki w trakcie spacerów i tarmoszenie smyczy. Obrożą steruje się przy pomocy – bardzo często – pilota, jednak można także, w przypadku ucieczek, zainstalować odpowiednie linki podłączone do elektrycznej obroży. W momencie podjęcia próby przekroczenia danego terenu, urządzenie wysyła impuls, za pomocą którego czworonóg rezygnuje z kolejnych harców. Pozornie mówi się, iż obroże elektryczne są niebezpieczne, jednak obecnie prawdą jest, że zwierzęta w żaden sposób nie są krzywdzone. Są one w pełni zaufane oraz stosowane także przez właścicieli tresowanych psów, bądź też samych treserów.
Oferowana jest też obroża antyszczekowa ( Odwiedź www.sport-dog.plOdwiedź ), która kontroluje psie szczekanie. Posiada ona urządzenie, które po założeniu jest lokalizowane w okolicach krtani czworonoga. Każdy model ma inne właściwości – niektóre po aktywacji za pomocą ultradźwięków uwalniają nieprzyjemny dla psa zapach, bądź też elektryczne impulsy.

Ponadto, obroże te są wodoszczelne, w związku z czym nie uszkodzą się po kontakcie z wodą. Można również sterować nimi zdalnie – ręcznie lub też automatycznie. Obroża antyszczekowa jest zasilana baterią, można automatycznie dopasować ją do zwierzaka lub głośności szczekania.