Prowadzenie stadniny koni to nie interes – to najczęściej sens życia i miłość do tych kopytnych, która ciągnie się całe życie

Nasze zwierzaki
Posiadanie stadniny to najczęściej ciężka harówka. Zazwyczaj jest to praca od rana do nocy i to bez żadnych dni urlopu. Musimy opiekować się wszystkimi kopytnymi i karmić również źrebaki.

pasza dla źrebiąt
wolfik, sklep zoologiczny
Konie to zwykle pasja, która ciągnie się przez całe życie i z reguły przeradza się w pracę. Założenie stadniny to dość kosztowna rzecz, ale zwykle decydują się na to duże rodziny, które zajmują się tym zajęciem z pokolenia na pokolenie.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta strona, szybko spójrz na treść a poznasz znacznie więcej informacji, które na pewno wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Niekiedy stadniną zajmują się seniorzy, rodzice i nawet wnuki. Bakcyla mają możliwość złapać już będąc małym. Maluchy mogą opiekować się podobnymi maluchami jak one – źrebakami. Są w stanie je karmić i wyprowadzać na Spacer. Tak tworzy się przyjaźń oraz chęć naszych dzieci, żeby za jakiś czas przejęły nasz interes i dbały o konie. W trosce o młode osobniki najistotniejsza jest pasza – wbogacanie solą – dla źrebiąt. Musi być ona bogata w przeróżne substancje odżywcze. Zazwyczaj chodzi o białko oraz wapń, a następnie o przeróżne niezbędne minerały. Paszę należy dozować co najmniej dwa – trzy razy każdego dnia, żeby młodziak rósł prawidłowo. Chodzi głównie o zdrowy przyrost kości i mięśni, ale też ścięgien.

Jeśli zainwestujemy w rozwój naszego źrebaka od pierwszych tygodni jego życia, to potem będziemy mogli liczyć na to, że będzie on zdrowym oraz pięknym okazem, który przyniesie naszej stadninie pozytywny rozgłos i pieniądze. Jeśli źrebak okaże się prawdziwym mistrzem, to będziemy mieli możliwość zgłaszać go do różnego typu konkursów.